Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajvégápolásra jó a ricinusolaj?

Hajvégápolásra jó a ricinusolaj?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy a tövére kenve, hatásos, de ha a végére kenem akkor megakadályozza a töréseket, vagy ajánlatosabb valami hajolajat vásárolni?


Ha hatékony, akkor milyen gyakran, illetve mikor ajánlatos használni?



2012. júl. 18. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Most mostam ki a hajamból a ricinus olajat:)

Én úgy csináltam, hogy kevertem hozzá sok mézet, és ezt felkentem a hajtövekre. Ebből a keverékből maradt, így ehhez öntöttem még mézet, 2 tojássárgáját és ez ment a hajvégeimre. A hajam évek óta nem volt ilyen pihe-puha:))

Szóóval, mindenképpen ajánlom a ricinus olajat, de szerintem adj hozzá mézet és tojást is:)

2012. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*ricinusolaj :D
2012. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És milyen arányokban? A tojást felvered? vagy csak a sárgáját adod hozzá?? Bocsi ha idétlennek tűnök :)
2012. júl. 18. 23:45
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem speciel töri a hajam végét....több helyen is olvastam ezt de szerintem egyénfüggő
2012. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hajvégekre nekem jobban bevált az olívaolaj, mint a ricinus. Az olívától sokkal fényesebb és puhább lett a hajam. Az olívaolajhoz hozzákeverhetsz egy tojás sárgáját is, hogy még hatásosabb legyen.
2012. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen jó. :) De akkor az egész hajadat kend be,hogy szép fényes legyen. De amúgy egyénfüggő is.
2012. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok:D

Először is 1dl ricinus összekevertem 3-4 evőkanál mézzel. Kicsit megmikróztam (nagyon könnyen melegszik, vigyázz ne forrón kend fel mert leég a fejbőröd) és hajfestős ecsettel felvittem a hajtövekre. Én hajnövesztésre használom ezt, mert bizony nagyon megserkennek tőle a hajszálak:))

Mint írtam maradt belőle, ezért ehhez tettem 2 db tojásSÁRGÁJÁT, még pár evőkanál mézet és szintén megmikróztam. Ezzel a hajvégeimet 'pácoltam be', de előtte kicsit bespricceltem meleg vízzel (ne kérdezd miért, de szerintem így kicsit könnyebb felvinni, nem annyira ragad). Ha már így az ember haja úszott a mindenféle lében , betekertem jó alaposan celofánnal, mintha dunsztolnám. Aztán arra még egy törölköző és kész. Vagyis majd úgy egy pár óra múlva, minimum 5-6.:DD De egy egész éjszaka neki a legjobb.

Na hát ennyi. Bocsi tegnap este már kómás voltam, nem igazán tudtam szépen kifejezni a dolgokat:D

Sok szerencsét

2012. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
és igen, nem kell felverni:)
2012. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!