Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kell használni a ricinuso...

Hogy kell használni a ricinusolajat?

Figyelt kérdés

Rá kell kenni hajamra, aztán?? Meddig hagyjam rajta?? Ti, hogy szoktátok??

Azon gondolkodtam még, hogy jó-e, ha tesuzek hozzá egy kis mézet??? De az is milyen arányban kellene???


2012. júl. 2. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Hajad hosszúságától függ, én a félhosszú hajra másfél evőkanálnyit szoktam tenni egy pici lábasba, hozzá teszek két evőkanál étkezési olajat. Ezt egyetlen egy pillanatra(!) megmelegítem a tűzhelyen, csak hogy jól tudjam kenni.

Zsírosabb hajon könnyebben elkenhető, mint frissen mosottan. Rákened, szépen eloszlatod, hogy mindenhová jusson. Én főleg hajtövekre és a végükre rakok. Pár órára szoktam rajta hagyni, tovább nem tűröm. Egy zacsit teszek ilyenkor a fejemre, egy idő után bemelegszik alatta.

Mézet nyugodtan tehetsz hozzá, de lehet, hogy jobban fog ragadni, ebből is kb. 1-2 evőkanálnyit szerintem. Amikor felkened vagy lemosod ne ijedj meg, ha 'hullik' a hajad, a gyenge hajszálak jönnek ki, mivel ragad a rákent massza.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj. :)

2012. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszönöm! Megcsináltam mézzel és elég sok hajam kijött. Bár mostanság eléggé hullik amúgy is. Remélem ezen is segít egy kicsit.
2012. júl. 7. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!