Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől van, hogy hajvasalás...

Mitől van, hogy hajvasalás után olyan merev a hajam? (Képek)

Figyelt kérdés

Kb mint a második képen (csak nem emós stílusban) :). Olyan mű, és ha megrázom a fejem, egybe mozog az egész haj, mintha be lenne lakkozva. Használok balzsamot, pakolást, néha olajat, és mégis. Erős, vastagszálú hajam van, talán ezért? Nem lehet valahogy puhábbá, selymessé varázsolni, amitől lágyan omlik le (első kép)?


[link]


[link]



2012. jún. 20. 06:07
 1/4 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom, hogy használj száraz, igénybe vett hajra való sampont, balzsamot, pakolást meg a sprayt, talán a gliss kurnál van ilyen.

Meg szerintem kenhetnéd ricinusolajjal a hajad, növesztésre való leginkább, de tök jól rendberakja a hajad, puha lesz meg minden. :)

2012. jún. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sajnos a képeket nem tudtam megnézni mert nem elérhető, de leírom az én tapasztalatomat.

Nekem göndör hajam van, de mivel utálom ezért minden hajmosás után nekiesek hajvasalóval :)


Én azt szeretem ha természetesnek tűnik az egyenesítés és amikor a szél fújja akkor szinte szálanként száll :) (Lehet beteges ez már nálam :))


Hajmosáskor mindig panten balzsamot használok, szerintem a legjobb. A hajamat soha nem dörzsölöm meg a töröközövel hanem csak kinyomkodom vele a vizet.

Aztán hajszárító de csak a töveket szárítom meg szárazra, azt is úgy, hogy előrehajolok, hogy legyen tartása a hajamnak. A végeket csak átfújom párszor a hajszárítóval és csak annyira szárítom meg, hogy éppen egy kicsit még nedves maradjon. (mivel a hajvasaló kiszárítja a hajat, ezért én nedvesen hagyom a végeket mert akkor csak annyi nedvességet von el a meleg amennyi ahhoz elég hogy a hajam száraz legyen, így tartósabb az egyenesítés és fényes marad a haj.)


Ezután feltűzöm és elkezdem tincsenként kiegyenesíteni hajvasalóval.

Mivel szeretem ha természetesnek tűnik az egyenesítés ezért a hajvégekről nem egyenesen lehúzom a vasalót, hanem enyhén megdöntöm lefelé, hogy ne szög egyenes legyen a hajam vége.


Amikor kész vagyok akkor egy avonos hajolajjal áthúzom a hajamat.


Ez a művelet hajmosással együtt kb. 30 perc nekem. Válig érő hajam van most. :)

2012. jún. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nyomtam a kezeket. :)

A ricinusolajat már régóta ki akarom próbálni, csak még nem jutottam el odáig. :)

A linkek most működnek nekem, de múltkor csak az egyik volt kék, a másikat én sem tudtam megnyitni, nem tudom, miért. Én is természetes hatást szeretnék elérni, és hogy ha fújja a szél, akkor lebegjen :). 07.09: a mezei száraz hajra való (nem gőzös) vasalóval is rá lehet menni enyhén nedves hajra? A hajolajtól nem ragad össze, vagy tűnik zsírosnak a haj, ha szárazon rakod rá?

2012. jún. 22. 09:10
 4/4 anonim válasza:

A én hajvasalóm egy ilyen ( [link] ). Nem gőzölős ez sem.


Hajolajtól nem ragad össze. A megfelelő mennyiséget kell használni. Nem kell túlzásba esni a hajra való kencékkel mert többet árthatnak mint használnak. Egy két pupmálás az olajból (amit én használok) és a hajamat áthuzkodom vele.


Fényes, illatos természetes lesz.

2012. júl. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!