Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha túl tág...

Mit csináljak, ha túl tág pórusú a bőröm különösen az orromon és ez mitesszerképződésre hajlamosít?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Normálisan ápolom a bőröm. Havonta eljárok kozmetikai tisztító kezelésekre. Pattanásaim csak ritkán vannak, de mitesszerek annál inkább. Pedig naponta kétszer( reggel, este letisztítom a bőröm), pluszban havi egy arckezelés. Kozmetikus után általában 2 hétig tiszta az orrom bőre, utána már feketedik és ez nagyon zavaró.

Ez ellen lehet valamit tenni?

Vagy én vagyok túlzottan hiú?


2009. júl. 5. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te mindent megteszel annak érdekében, hogy szépen, tisztán tatsad az arcodat.Kozmetikus+otthoni ápolás, és ez így helyes.

Szerintem nálad az a porbléma, hogy sajnos ahogy írtad lehet a normálisnál tágabb a pórusod, és így a miteszerek sajnos sokkal hamarabb újraképződnek.

Szerintem erre nincs megoldás.Én legalábbis nem tudok, de aki tud, biztos leírja.

Mikor regel és este letistítod az arcodat, használsz pórusösszehúzó tonikot? Bocsi, ha hülye kérdés, de biztosan.

Ha nem használnál, akkor szerintem használj.

25/L

2009. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hallottam nemrégen h van ilyen h pórustisztitó gép. a nagy márkák közül a panasonic gyárt iylet asszem olyan 6 rugo fele van,mediamarkt ban meg minden iylen nagyobb helyen megtalálható.ez lehet hazsnálna,bár még énse proáltam d ekacérkodom vele:) azabaj h keveset tudni róla,nemnagyon halottam erről véleményeket
2009. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A régi emberek sok okos dolgot tudtak, elmondom, én miket próbáltam ki ezek közül, ami be is vált. Nekem zsíros a bőröm, hasonló a problémám, mint a tied, kozmetikus semmit nem ér, még bőrgyógyász se...

Ami a régi praktikák közül bevált és olcsó is, az a következő:

- karikákra szeletelek uborkát, és kb. fél órára az arcomra helyezem, közben persze pihenek, nem mozgok, ilyenkor lehet egy fél órát lefeküdni, zenét hallgatni, relaxálni, amikor elkezd lepotyogni, akkor leszedem mindet, ez kiszívja a zsírt és a port, tiszta vízzel kell lemosni a bőrt (semmi szappan, semmi kence)

- összekeverek tejfölt, citromlét és mézet (1-1 kis kávéskanállal egy kávés csészébe), és azt az arcomra kenem, ugyancsak kiszívja a zsírt, emellett puhítja a bőrt, és a citromlé összehúzza a pórusokat, a méz az esetleges sebeket és gyulladásokat is gyógyítja, amikor száradni kezd (kb. 15-30 perc), lemosom tiszta vízzel (semmi szappan, semmi kence)


Ezeket heti 1-2 alkalommal elég elvégezni, nekem segít, és nem költök rá vagyonokat.


Nyáron meg ne nagyon használj sminket, ha nem muszáj, mert leizzadod, és belemegy a pórusokba.

2009. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mindenképp ki fogom próbálni!
2009. júl. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!