Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a begyulladt...

MissPostBlue kérdése:

Mit csináljak a begyulladt Tragus piercingemmel?

Figyelt kérdés
Két hónapja szúrattam és eddig nem volt vele semmi baj, de a múlt héten begyulladt, fogalmam sincs mitől és azóta gennyes az eleje. Mit csináljak vele? kammilateával borogatom, meg hidrogénezem, de nem úgy néz ki, mintha használna. Nem szeretném kivenni és egyébként nem is birom, már próbáltam, nagyon szorosan van az orvosi piercing a porcban. Esetleg ötlet hogy tudnám kiszedni egy-két napra? vagy azalatt benő?

2012. jún. 9. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
ne szedd ki. nekem is ilyenek voltak a helixeim aztán rendbe jöttek. fertőtlenítővel kezeltem őket és általában 2 héten belül kutya bajuk sem volt. naponta 2x kezeld le, az elég neki. a porcba szúrt piercingek hajlamosak egyik napról a másikra begyulladni. nekem fél évig volt, hogy hol be volt gyulladva az egyik helix hol nem. most, hogy már mindegyik több éves nincs velük gond. amúgy ha ki is veszed, a porc nem fog egyik benőni pár nap alatt.
2012. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem csak apróbb gyulladásaim voltak, de Octenisepttel hamar rendbe jöttek.


Most csak azért szoros neked az ékszer mert bedagadt a porc, vagy már kezdetektől ilyen volt?

Mert ha alapból rövid ékszer van benne, akkor nehéz tisztítani és előfordulhat hogy begyullad. Nekem kicsit mozog a lyukban (szintén tragus) és így minden irányból meg tudom tisztítani.


Érdemes lenne visszamenned oda, ahol csináltattad, és ott ki tudják neked tisztítani vagy esetleg másfajta ékszert tenni bele, amivel könnyebben gyógyul. (nem tudom milyen lehet neked...). Meg az Octeniseptet próbáld meg.

2012. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A sós vizesborogatás tűnt a legjobbnak, egy hét alatt rendbe jött. Most már nincs bedagadva és az ékszer is elég hosszú, birom mozgatni és tisztítani, de kivenni még így sem. Azt hiszem tényleg el kell mennem a piercerhez, hogy vegye ki, mert szeretnék bele más ékszert rakni. köszi a kommenteket! :)
2012. jún. 15. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!