Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szombaton vágattam le rövidre...

Szombaton vágattam le rövidre a majdnem vállig érő hajamat, mert hamarosan nősülök. Azóta viszont az egész fejbőröm tűrhetetlenül viszket, miért?

Figyelt kérdés
Már másodszor fordul ez velem elő.Egy évvel ezelőtt is piszkálgattak,hogy vágassam már le higgyem el jobb lesz.Csakhogy két nap múlva a bőr a tarkómon elkezdett szárazzá válni,apró piros foltok jelentek meg,ezeket pedig erős viszketés kisérte.Aztán jött egy nagy hőség,a tarkómat is leégette a nap a hátammal együtt,s megint viszketés,hámlás.Amíg dús nagy bőven vállig érő hajam volt,addig ilyen problémám nem is létezett.Most csak az esküvői képek miatt álltam kötélnek de ez volt az utolsó.El is mentem a bőgyógyászhoz,akkor és valami sheborrhea diagnózist állapított meg.Írt fel alkoholt,és speciális gyógysampont.Egy hét alatt el is múlt,de most levágattam a hajam megint előjött ez a nyavaja.A hajmosás átmenetileg segít,de aztán megint elkezd viszketni,és éjszaka a legrosszabb.Ebbe teljesen beleőrülök!

2012. jún. 4. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A seborrhea azt jelenti, hogy erőteljesebb a faggyútermelésed, mint az átlag.

Valószínűleg a vágás miatt "provokálta" a bőrt, és te amúgy is hajlamos lehettél rá.

Használj gyulladáscsökkentőt, gombaellenes helyi készítményeket, samponokat.

2012. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mentolos vagy teafa sampon nagyon jó irritált fejbőrre.
2012. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg az is lehet, hogy érzékenyebb vagy a fodrász által használt samponra (ha mosta is), vagy összeszedtél valamit. Apukám már nem egyszer kapott fertőzést a fodrásznál. A tarkóján ugyanúgy piros foltok, hámlás, kisebb viszkető dudorok voltak. Valami krémet kapott rá és elmúlt. Sajnos a legtöbb fodrász nem nagyon ügyel a higiéniára, nem fertőtlenítik mindenki után az eszközöket. Biztos van kivétel, de a legtöbb nem foglalkozik ilyennel.
2012. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!