Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász szakmáról vélemény?

Fodrász szakmáról vélemény?

Figyelt kérdés
Érdemes elvégezni egy fodrásztanfolyamot? Meg lehet belőle élni ha az embernek van tehetsége a hajvágáshoz? Minden tapasztalat, vélemény érdekel

2012. máj. 25. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

nekem nincs tapasztalatom,de szerintem nem éri meg,mert már annyi fodrász van,hogy Dunát lehet velük rekeszteni ..

még csak 14 vagyok és most választottunk középsulit,az osztálytársaim 70%-a fodrásznak megy

(Nem bántás,de ezeknek az oszt.társaimnak nincs is sok eszük...nem azt mondom,hogy aki fodrász lesz annak nem kell tanulnia csak..)

14L

2012. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én is osztom az előző véleményét, hogy rengeteg a fodrász manapság, nálunk minden sarkon fodrászüzlet van és a legtöbb kong az ürességtől. Nagyon ügyesnek kell lenned ahhoz, hogy kitűnj a többi közül, a vendégkör kialakítása sem egyszerű feladat, legalább 2 műszakban kell dolgoznod. Az én fodrászom is nagyon jó, de nem jön ki a pénzéből, így a szabadnapjain házhoz is jár, egy nagy rohanás az élete. Valaki szereti ezt az életmódot, de ha hosszú távon gondolkodsz, nem biztos, hogy több tíz évig bírnád csinálni. Saját üzlethez meg irgalmatlan sok pénz kell, sok év, mire nyereséges lehetsz.

Ráadásul egyre szegényebbek az emberek, nekem csomó ismerősöm van, aki eddig fodrászhoz járt, most már inkább magának festi a haját, mert jóval olcsóbban jön ki. Felénk egy átlagos festés-vágás 5-10 ezer között van, nagyon drágán lehet üzletet is bérelni, hozzá a rezsiköltség stb., ha pedig alkalmazott vagy fix fizetésért és a borravaló, arra sem lehet biztosan számítani, mert ahogy hallom, már nagyon kevesen adják oda a 10%-ot a fodrászoknak, mert drágállják a munkadíjat.

2012. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!