Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség, mit tegyek a hajamma...

Segítség, mit tegyek a hajammal? : 16 nap múlva van az esküvőm és szétsütötték a hajsütővassal!

Figyelt kérdés

A próbafrizurámat egy balek csinálta. Nem volt hajlandó azt csinálni, amit kértem, mert azt túl egyszerűnek találta. Nekemesett a sütővassal, hallottam ahogy pörkölődik a hajam. A frizura pocsék lett, mint valami középkori vénkisasszony göndörödő bodrokkal két oldalt, plusz a fufrumat megtépve belesimította szögegyenesen a pofámba. Én csak egy egyszerű, laza és borzas kontyot akartam, a konty körül virágokkal. A virágokat körberakta a fejem tetején, mint valami pántot, glóriaként fityegtek az arcom körül, úgy néztem ki mint egy habostorta.


A lényeg: a hajam másnapra totál felére összeesett. Nincs túl dús hajam, de a próbafrizura előtt egész szép volt, hátközépig ért, nem tudom mitől, de az utóbbi hónapokra nagyon dús lett, nagyon megszépített. Asszem a hajsütővas kivett belőle minden hullámot és életet. Tiszta szálkás lett, le kellett vágnom belőle 3 cm-t, és ez épp elég, most már inkább vállig érőnek néz ki.

Ez iszonyú. Fél éve készülök az esküvőre és 2 óra alatt mindent tönkretett.

Mit tehetnék 16 nap alatt, hogy visszatérjen a hajamba az élet? Testápolóval kenegetem, amit nem mindig mosok ki azonnal. Ettől fényes lett, de még jobban összeáll, ha nem mosom ki. Kínomban ma tejfölt kentem rá.

Csak kapkodok össze-vissza és elment a kedvem mindentől. Pedig olyan szép szerettem volna lenni:(



2012. máj. 10. 22:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ja, és még ma is olyan volt a hajam, mintha frissen mostam volna. Most szebb, mint valaha, komolyan mondom:)))

Csak rövidebb:(

Nekem naponta kell hajat mosni, annyira zsírosodik, de most olyan a hajam, ha nem akarnék ma este ricinusolajos pakolást felrakni, nem is kéne megmosnom még ma se. Pedig ez a második este, hogy nem mosok hajat.

2012. máj. 13. 22:47
 12/14 A kérdező kommentje:
A jojobaolaj nem jött be. Olyan lelapulósan selymes lett tőle a hajam, amit nem szeretek. Bár még mindig sokkal jobb, mint volt, én nem fogom kombinálni a ricinusolajat jojobával.
2012. máj. 16. 01:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Na hogyan sikerült?:)
2012. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést, szuperül:) A ricinusolaj csodát tett a hajammal, az esküvő óta is szoktam pakolást csinálni, annyira jó. Az esküvő előtti nap fogadott az a fodrász, akit ajánlottak vidéken, bár elég kétségbe volt esve, hogy azért esküvői próbafrizurát nem esküvő előtt 1 nappal szoktak tőle kérni. De iszonyat ügye volt. 3 különböző frizurát csinált és egyik jobb volt mint a másik. Végül egy félkontynál maradtam, ami nekem nagyon tetszett volna félig kiengedett hajjal. A fejemen feltupírozta a kontyot, tett alá kontypárnát is, a konty köré kis virágos hajtűket szúrt koszorú formában, hátul pedig ki volt engedve a hajam. Azt mondta be kell hullámosítani vagy muszáj kiegyenesítenie. Na az utóbbit végképp nem engedtem. Meggyőzött róla, hogy a hajcsavarós, búrás megoldás sokkal kíméletesebb, mint a hajsütővas, amitől olykor sokkot kap a haj, ez történt velem is. Valóban semmi kárt nem okozott a hajcsavarókkal. Nagyon királylányos külsőm lett, és még nagyon merev sem volt a lakktól, amitől féltem. De negyed óra alatt ki is jött a hajamból. Másnap elmagyarázta, hogy ez azért van, mert a próbafrizurán nem lakkozza le teljesen, spórol az anyaggal. Az oké, csak amikor élesben újra megcsinálta és úgy istenigazából belakkozta a hajam, olyan lett a fejem, mint a beton. Na ez már kevésbé tetszett. Sose volt még ilyen alkalmi fodros bidres frizurám és ha tudom előre, hogy beton lesz a fejemen, akkor inkább mégis a teljes kontynál maradtam volna. De erről igazából nem ő tehetett, valóban több idő kellett volna kitapasztalni, mi lenne a legmegfelelőbb. Otthon azonnal nekiestem fésűvel és amennyire tudtam, kifésültem a betont, de akkor meg attól tartottam, hogy kócolódni fog. Én a természetes dolgokat szeretem és a bebetonozott loknik nem jönnek be. Végül összefogtam egy hajgumival, amire rózsát varrtam. A kikérőm előtt 45 perccel betoppanó egyik rokonom szerint ez elég hülyén nézett ki, úgyhogy végülis hullámcsattal feltűzte nekem kontyba. Tulajdonképp megmentett vele, mert már kezdtem eléggé elkeseredni. Nem az a konty volt, amiről álmodtam, mert így tulajdonképp volt egy félkonty a fejem búbján meg egy a tarkómon, de ettől függetlenül azért nem lett rossz. Legalábbis abból ítélve, ahogy eltátotta a száját mindenki amikor meglátott:) Párom majdnem elbőgte magát, pedig nem egy sírós típus. Olyan szép voltam, amilyen soha azelőtt és soha azután nem. Igazából nem is csak a frizura miatt. A kikérés előtt 2 órával még tiszta depresszió volt a fejem, de aztán ahogy gyülekeztek a rokonok, ahogy minden a helyére került, a hajam is és ahogy belebújtam a ruhába és belenéztem a tükörbe, valami ragyogás kezdődött bennem, mint amikor a lányokat megszépíti a szerelem. Én igazán csak akkor vagyok szép, amikor ez a tűz bennem van és mostanában már nem sokszor, de az esküvőmön nagyon megszépített.

Ha nagyon belegondolok, tényleg kihozták belőlem a maximumot.

2012. jún. 24. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!