Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség, mit tegyek a hajamma...

Segítség, mit tegyek a hajammal? : 16 nap múlva van az esküvőm és szétsütötték a hajsütővassal!

Figyelt kérdés

A próbafrizurámat egy balek csinálta. Nem volt hajlandó azt csinálni, amit kértem, mert azt túl egyszerűnek találta. Nekemesett a sütővassal, hallottam ahogy pörkölődik a hajam. A frizura pocsék lett, mint valami középkori vénkisasszony göndörödő bodrokkal két oldalt, plusz a fufrumat megtépve belesimította szögegyenesen a pofámba. Én csak egy egyszerű, laza és borzas kontyot akartam, a konty körül virágokkal. A virágokat körberakta a fejem tetején, mint valami pántot, glóriaként fityegtek az arcom körül, úgy néztem ki mint egy habostorta.


A lényeg: a hajam másnapra totál felére összeesett. Nincs túl dús hajam, de a próbafrizura előtt egész szép volt, hátközépig ért, nem tudom mitől, de az utóbbi hónapokra nagyon dús lett, nagyon megszépített. Asszem a hajsütővas kivett belőle minden hullámot és életet. Tiszta szálkás lett, le kellett vágnom belőle 3 cm-t, és ez épp elég, most már inkább vállig érőnek néz ki.

Ez iszonyú. Fél éve készülök az esküvőre és 2 óra alatt mindent tönkretett.

Mit tehetnék 16 nap alatt, hogy visszatérjen a hajamba az élet? Testápolóval kenegetem, amit nem mindig mosok ki azonnal. Ettől fényes lett, de még jobban összeáll, ha nem mosom ki. Kínomban ma tejfölt kentem rá.

Csak kapkodok össze-vissza és elment a kedvem mindentől. Pedig olyan szép szerettem volna lenni:(



2012. máj. 10. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jaj, nehogy már testápolóval, meg tejföllel kend!


Olajos pakolás! Ha más nincs, akkor olivaolaj. De száraz, sprőd, sérült hajra a kókuszolaj, argánolaj és társai a legjobbak.

Keress rá, melyiket hogy ajánlják!

Én kókuszolajjal szoktam, azt nem feltétlenül kell kimosni. Az olivát én pár óra hatás után kimosnám.

2012. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ricinusolajos pakolást javasolnék tojássárgájával, és sok folyadékot.
2012. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mendus ***** válasza:
100%

3 verzió:

1. hajhosszabítás

2. esküvő elnapolása

3. RICINUS OLAJ

2012. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Azt az idiótát! :O remélem jól kiosztottad!


Én csak alapdolgokat tudok: ne fogd össze hajgumival, igyekezz ne ráfeküdni éjszaka, masszírozd a fejed fejmasszírozóval (stresszoldó is, így esküvő előtt tuti jól jön ;D), olajozd a fent említett megoldásokkal, és drogériákban lehet kapni ilyen szépítőkapszulákat, nekem azok beváltak még annó! :) szép, fényes hajat csinálnak.


Sok boldogságot, és ne félj: a hajad a legkisebb tényezője annak, hogy szép vagy-e! :) egy jól megcsinált kontyban pedig alig látszik, hogy milyen hosszú ;)

2012. máj. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

szegény:D -.- legyen ez a legnagyobb problémád... ld blair waldorfnak is egy egyszerű frizurája volt az esküvőjén.

[link]

2012. máj. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Jézus......

Blair Waldorf egy kitalál személy.


Ha hátközépig ért és 3 centi vágástól már csak vállig ér akkor kb 30cm magas lehetsz.

A leírás alapján te is és a fodrászod is idióták vagytok. Össze kéne házasodnotok.

2012. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nem mondod, hogy kitalált személy?! o.O :'(

-.-

2012. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Ricinusolajat és jojobaolajat vettem. Ma este volt fönt először. Már amikor kiöblítettem, akkor éreztem, hogy kezd olyan lenni a hajam, mint azelőtt volt. Most dupla olyan mennyiségnek tűnik, mint tegnap, bár a testápolós megoldás is segített valamennyit, de attól csak fényes és selymes lett, de a mennyisége nem sokat változott ránézésre.

Nagyon köszönöm. A ricinusolajról rengeteg jót olvastam, bár kicsit megijesztett, hogy valakinek hajhullást okozott. Bár én arra gondolok, inkább az lehet a baj, ha valaki szorosan beturbánozza az amúgyis töredezett, vékonyszálú haját és erre még rá is fekszik. A ricinustól amíg rajta van, merev lesz a haj, szerintem a lényeg, hogy nem szabad megtörni szoros turbánnal. Húztam a fejemre zacsit, meg sapkát, de a hajam vége lazán volt a tarkóm alatt a zacskóban és vigyáztam, hogy ne feküdjek rá. Nem is hullott ki semmi:)


Esetleg valami hasonló jó praktika arra, hogy a hullámossága is visszatérjen?

2012. máj. 12. 11:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem meg az érdekelne, hogy találtál-e már másik fodrászt, mert két hét nem is olyan sok ehhez...

Az eddig adott tanácsokkal egyet értek, én pl. a ricinusnál jobb hajápolót nem tudok, pedig sokat kipróbáltam már.

2012. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem olyan egyszerű fodrászt találnom, mivel vidéken lesz az esküvő (160 km innen), nem akkor utazok le, amikor nekem tetszik és már egyáltalán nem akartunk lemenni, csak az esküvő előtt 1 nappal. Most éppen próbálgatok magamnak frizurát csinálni. Sajnos rájöttem, hogy a konty körüli virágaim túl nagyok és ha körberakom velük a kontyom, nem néz ki jól. Még van időm átalakítani őket, csak a külső szirmokat kell leszedni és ha kisebbek, talán már jobban mutatnak a hajamban.


Ilyen hajat szerettem volna:


[link]


Van egy fodrász a lakhelyemen, akit ajánlottak, ő azt mondta, ha állom az útiköltséget, lejön vidékre is megcsinálni a hajam, szóval lehet hogy őhozzá fogok most próbafrizurára menni. De előbb nem akartam, mert olyan borzalmas volt a hajam, ráadásul a fufrumat is megtépte...várni akartam vele, hogy picit nőjön.


Most az a fajta nyugalom fogott el, hogy most már úgyis mindegy, max. lófarokba fogom:)


Még táncolni se tudunk, de egyszerűen nincs időnk rá megtanulni. Én nem is értem, hogy van ideje másoknak még blogot is vezetni a készülődésről.


Szóval nem tudom mi lesz, lényeg hogy a hajam legalább már nem olyan, mint a száraz kóró:)))

2012. máj. 13. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!