Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Striás bőr ellen mit tudok tenni?

Striás bőr ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A fenekemen és a combomon elég sok stria csík van.Tudok ez ellen tenni valamit? Mit tegyek, hogy eltüntessem ezeket? :)
2012. máj. 7. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet eltüntetni
2012. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és kicsit halványítani? :)
2012. máj. 7. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:

A csíkok akkor keletkeznek, ha a kötőszövet nagy megterhelésnek van kitéve. Nem tűri a hirtelen változásokat, ezért elszakad. És mivel a hámréteg képes csak a regenerálódásra, hámlásra ezért a stria nem tűnik el.

A legkorszerűbb és legdrágább kezelési forma a lézerkezelés. Annál eredményesebb, minél frissebb a stria.


Másik lehetőség a mikrodermabrázió, vagyis bőrcsiszolás, mely során koptatják a bőr legfelső, elhalt szarurétegét és elősegíti az új bőr képződését.


Van még a villanó fény és a Mezoterápia, ami egy teljesen új módszer. Kezd elterjedni a tű nélküli mezoterápiás kezelés, amikor olyan rugalmasító anyagokat juttatnak a bőrbe, amely kipótolja a szövethiányt, a striák összébb húzódnak, és a bőr felülete simább lesz. Ha feltűnőek a striák érdemes mezoterápiás kezelést felvenni.


Bőrfeszesítő, fogyasztó és vérkeringésfokozó a hypoxi kezelés. Itt egy kamrába zárt biciklin kell edzeni, ahol vákum keletkezik, és ez oly módon hat a szövetekre, hogy fokozza a vérkeringést, zsírégető, méregtelenítő, és bőrfeszesítő.


A hypoxi training hatására aktivizálódik a szervezet öngyógyító ereje, a kötőszöveti sejtek és a bőr rugalmas rostjai. Nagyon jók a tapasztalatok ezen a téren, ha valaki hatékony módszert akar narancsbőrre, fogyásra vagy striára, és a pénztárcája is úgy engedi, próbálja ki a hypoxi traininget!

2012. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen használjunk stria elleni krémeket, olajokat.


A krémek nem tüntetik el a striát, de használatukkal megakadályozhatjuk az újabb striák kialakulását, vagy ha hamarabb észbe kapunk, lehet, hogy elő sem jönnek. A bőr berepedezésénél az is közrejátszhat, ha túl száraz, vízhiányos a bőr.

Terhességnél, főleg az utolsó hónapban kenegessük testápolóval, olajokkal.



A krémek hidratálják és feszesítik a bőrt, számtalan stria elleni krém létezik, Pl.: Vichi, Ilcsi-kötőszövet regeneráló krémje, babé, Milupa, a zöldalga tartalmú krémek is hatásosak, ezeket sokan dicsérik. De ez egyénfüggő, mindenkinél más vált be.


A száraz és vízhiányos bőrök krémjeiben, testápolóiban telítetetlen zsírsavakat tartalmazó növényi olajoknak és viaszoknak is szerepelni kell, mert ezek képesek meggátolni a sejtek vízvesztését. Ez lehet búzacsíra olaj, mogyoróolaj, lenolaj, avokádó olaj, szezám olaj, ezek sok vizet képesek megkötők vagy használhatunk E-vitaminos olajat.


Olívaolaj: A-, E- és F-vitamin tartalma Jelentős. A terhesség során kialakuló striák ellen bármelyik olaj rendkívül jó, de ha már csíkos pocakkal rendelkezünk, akkor az olívaolaj a legjobb azok halványítására.

Jojobaolaj:Sok vitamint tartalmaz, kitűnő hidratáló, tápláló. Lágyítja és selymesíti a bőrt.

Lenmagolaj: jelentős E-vitamin tartalma miatt hegek, terhességi kezelésére rendkívül jó.

Búzacsíraolaj: magas az E-vitamin tartalma. Száraz, repedezett bőrre ajánlott a használata.

Avokádóolaj: Magas A- és E-vitamin tartalma miatt kiválóan alkalmas a striák kezelésére

A szőlő rengeteg hasznos anyagot tartalmaz: a szőlőmag olaj, jojoba olaj valamint A, E, B5 vitaminoknak köszönhetően, javítják a bőr regeneráló képességét, természetes struktúráját. Biztosítják a bőr számára szükséges nedvességet, lipideket, így hosszú távú hidratáltságot biztosítanak. Segítik az anyagcserét és antioxidáns hatásúak.


A masszázs kitűnően rugalmasítja a bőrt, a kakaóvaj erre a célra nagyon jó, erről később részletesen beszélünk, illetve megmutatok néhány tippet, hogyan masszírozd magad.

2012. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mindenki csak azt fújja mindig hogy nem lehet eltüntetni. nekem is van és az ismerettségi körömben is voltak akiknek volt. nagyon nagyon zsíros krémmel kell kenegetni gyógyszertárban lehet venni. én is most kezdtem el kenni. ha nekik eltűnt nekem is és neked is elfog. nekem az egész combomon a lábszáramon a hasamon a kezemen és a mellemen is van. de bízzunk abban hogy eltűnik :)
2012. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A remény hal meg utoljára ;)
2012. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hipoxy szerintem nem jó, nekem legalábbis 2kúra nem használt. vagyis ha a fogyás a cél,akkor hasznos, viszont a striáim semmit sem változtak.
2012. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dermarollerrel el lehet
2015. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!