Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen "házi" készítésű...

Milyen "házi" készítésű samponokat ismertek?

Figyelt kérdés

Minden érdekel róluk. Az, hogy hogyan kell elkészíteni, milyen időközönként kell hazsnálni...

Írjátok le azt, hogy ti mióta használjátok és, hogy menniye vált be.



2012. máj. 7. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Fényt ad a hajnak, könnyen kezelhetővé teszi. Ha kényeztetni akarod a hajadat, tojást, és tejet is adhatsz a samponhoz. Hozzávalók 4 alkalomra:

2 ek. szárított borsmenta

2 ek. " fodormenta

1ek. " zsálya

2. dl. deszt.víz

1,5 dl. babasampon

1 egész tojás /igény szerint/


Kis lábosban keverd össze a gyógyfüveket, add hozzá a deszt.vizet, és forrald fel. Vedd le a tűzről, és hagyd állni 20 percig. Szűrd le. Keverd össze a baba sampont, 1,5 dl. főzettel. Add hozzá a tojást, és a tejet. A szokásos módon moss hajat. Ha tojást, és tejet használsz, frissen keverd ki, egyébként a gyógynövényes sampon fél évig el áll. Száraz hajra a kétféle menta, és a zsálya helyett fekete nadálytő gyökeret, rozmaringot, és kamillát használj.

1,5 dl. tej "

2012. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak a tojássampont ismerem. Az én hajamnak ( hátközépig érő elég sűrű haj) a következő mennyiség kell:

2 db tojás

egy nagyobb citrom felének a leve, vagy egy kis egész citrom

illóolajok hajtípustól függően, én a zsíros, korpás hajamra 4 csepp teafaolajat és 4 csepp rozmaring olajat használok.

Elkészítés: kicsit verd fel a tojásfehérjéket, nem kell feltétlenül kemény habra, ha kézzel csinálod elég csak nagyjából. Keverd hozzá a sárgákat, majd a citromot és az illóolajokat. Száraz vagy enyhén nedves hajra szoktam felvinni, 3-5 percig rajta hagyom (hogy a citrom feloldja a zsírt) és leöblítem. Figyelj rá, hogy alaposan masszírozd bele a hajadba, mindenhova jussos.

Eredetileg azt írták erről a samponról, hogy pénzspórolásra tökéletes, de ilyen árak mellett nem egy olcsó mulatság. Ellenben eddigi kísérleteim során ez az egyetlen, ami valamennyire ténylegesen hatott a zsíros hajamra.

2012. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én használtam a tojássampont másnap csak úgy hullott a korpa a fejemből.. Nekem nem vállt be!
2012. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket
2012. máj. 8. 00:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!