Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy tudnám megakadályozni...

Hogy tudnám megakadályozni azt, hogy lebarnuljon a bőröm? Van valami krém, ami ezen segít?

Figyelt kérdés

Barna,hullámos hajam van és barna szemem.Ehhez jól passzol a fehér bőröm.A baj az,hogy nyáron viszont túlságosan lebarnulok és folyton cigánynak néznek.Nem akarok emiatt kitaszítva lenni.Amúgy sokan mondták,hogy nem nézek ki teljesen magyarnak.10-en évesen,amikor a városban voltam,állandóan engem csekkoltak le a kallerek,mindig rám szálltak,mert azon a nyáron nagyon lebarnultam és még emellé rózsaszín ruhákat is vettem fel.Ezért azt hitték,hogy cigány vagyok.Ez a mai napig rossz érzés.Az osztálytársaim anno azt mondták rám,hogy indián vagyok,de volt olyan is,aki lezsidózott és ezért akart megverni.Akkor épp vörös volt a hajam és úgy vannak a sztereotípiák,hogy vörös haj:zsidó,kreol bőr:cigány.Tudom,hogy azok,akik emiatt akartam megverni,sík hülyék,de akkor sem akarom,hogy belém rúgjanak.Amúgy voltam már olasz,meg japán is,az egy fokkal jobb.De magyar még nem voltam:OMindegy,nem is érdekel,csak nem akarom,hogy a bőrszínem miatt bunkózzanak velem az eladók,a biztonsági őrök és még sorolhatnám.Főleg azt nem akarom,hogy idegen emberek elítéljenek.Nagyon irigylem azokat,akiknek tiszta,fehér bőre van.

A krém azért lenne fontos,mert olyan munkám van,amikor egész nap kint vagyok,szórólapozok.És persze nem akarok egész nyáron az árnyékban kuksolni.Amúgy már most bronz színű a bőröm.Mikor fog lekopni?

Akkor van ilyen csodakrém?



#barnulásgátló
2012. máj. 5. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon erős naptej.

Amúgy irigyellek, hogy le tudsz barnulni.

2012. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van vedd meg a legerősebb naptejet amit találsz:)
2012. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A citromlé fakítja a bőrt, de nem szabad túl sokszor alkalmazni, mert szárítja és kivon belőle valami anyagot, amitől hamarabb ráncosodhatsz.
2012. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a helyzet velem is, mint veled, csak nekem szinte teljesen fekete a hajam is.


Én baseball sapkát hordok nyáron, hogy elfedje az arcomat, néha kenek fel alapozót (most Maxfactor-ból használom a legvilágosabb színűt), így duplán takarva van az arcom. Bár most, hogy Maxfactort használok kicsit barnultam, mikor Lorealt használtam nem barnultam szinte egyáltalán, mert az nagyon jól fedett, csak megszűnt az a termék, amit használtam, kénytelen voltam váltani.


Bár eléggé melege lesz az alapozótól az embernek, ráadásul a naptej használatát is megnehezíti, max alapozás előtt tudsz felkenni kis réteget belőle az arcodra.

2012. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Én amúgy púderre gondoltam,csak az a gond,hogy félek,hogy megizzadok és begyulladna a bőröm.Az nem lenne túl szép látvány.Szerintem az alapozóval ugyanez a helyzet.Meg mostmár mindegy is,mert a karom tiszta bronz színű:(A naptejes tippet szerintem megfogadom és kipróbálom a citromlevet is,remélem,segít:)Még szerintem nem vészes a lebarnulásom,el lehet tüntetni.Csak az a baj,hogy az én bőröm alapból száraz,ezt ellensúlyozni kéne valamivel...:O
2012. máj. 5. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!