Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha könnyen zsírosodik a hajam...

Ha könnyen zsírosodik a hajam akkor ritkán vagy sűrűn kell mosni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy már egy pár hónapja direkt rikán mosom, hetente 2x, és a mosás utáni 3. napon már úgy nézik ki mint akinek a fejére kentek egy kiló disznózsírt.


Ahogy utánaolvastam neten, több helyen azt mondják hogy sűrűn kell mosni, és hogy ez nem árt, mint például itt:

[link]

vagy itt:

[link]


De van ahol az ellenkezőjét írják, és többen is állítják az ellenkezőjét.


Olyanok írjanak már akinek van személyes tapasztalata. Kinek mi vált be?



#haj #zsíros haj #sűrű mosás
2012. ápr. 19. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem is mióta egézségileg rendbejött a hajam,legszívesebben 2 naponta mosnám. De aztán rátaláltam a száraz samponra 1-2 nappal ki lehet vele tolni a hajmosást,nekem bevált:)
2012. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Most kezdtem használni a DM-ben kapható, Balea száraz sampont, ezt a fodrászom ajánlotta. Ha este befújod, másnapra felszívja a zsírt, ezért 1-2 nappal később elég hajatmosni. Ha már sokat használod, és ritkábban mosol haja, a bőröd abbahagyja a faggyútermelést, ezáltal a hajad sem fog hamar zsírosodni. Én eddig 2naponta mostam hajat, remélem jó lesz a száraz sampon. Szerintem próbáld ki, egyátalán nem drága, 600Ft körül van a DM-ben.
2012. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez mnd szép és jó, csak az a gond hogy olyanról még nem nagyon hallottam aki "kitologatta" a hajmosásokat és elmúlt neki.

Csak olyanról hallottam mint ti, vagy akár én, hogy próbálkoznak. :)


Valaki aki már megoldotta ezt a problémáját? :)

2012. ápr. 20. 11:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért! Az utolsó válaszolót kérdezném, hogy melyik DM-ben sikerült Balea száraz sampont találni? Én BP-n néztem egy párban, de nem találtam.:( Most ezt a Frottee-t használom, ami katasztrófa, és több, mint 1000 Ft.

Kérdező, lehet kapni un. kímélő samponokat, amik akár mindennapos hajmosásra valók (gondolom, kevesebb vegyszer van bennük). Én is mosnám 2 naponta, de a meló miatt nincs időm heti 2-nél többre, ezért érdekelne ennyire ez a szárazsampon.

2012. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Vidéki vagyok szóval nem Budapesten vettem :) De ott is biztos van valahol! Rendelni nem lehet?
2012. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 11:14 "Valaki aki már megoldotta ezt a problémáját?"

Jelen!

2012. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És hogy oldottad meg? :D
2012. ápr. 21. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:

11:12 Egész meglepőket fogok írni :)


Nem túl sűrűn mosok hajat (kb. másfél hetente).

Olyan sampont és balzsamot használok, ami tényleg jó.

Eszem a szükséges vitaminokat.


Hosszú hajam van, ami régebben zsírosodott. Mostanában nem jellemző. Kb. egy hete mostam meg, és egész jó állapotban van, jó a tapintása.

2012. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz röviden: Ritkán!!!! Tudom hogy nehéz megállni, hogy ne mosd meg, de ez a megoldás! Ha sűrűn mosod akkor a mosás közben masszírozod a fejbőröd és az alatta lévő zsírmirigyeket és ez által még több zsír termelődik. És soha ne vegyél zsíros hajra való sampont!! Mert ha azzal mosod a fejbőröd kiszárad ennek következtében elkezd még több zsírt termelni a száraz fejbőrödre. Ördögi kör...
2012. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Olajmentes púderrel a hajtövedet porozd be esténként (reggel is, ha úgy jobban használ), vagy vegyél szárazsampont,valamint hajmosás végén hideg vízzel öblítsd át a fejbőröd, hogy a pórusok visszaszűküljenek!! :) Így nem lesz zsíros! ( A púderes és szárazsamponos megoldásnál szőkék előnyben)
2012. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!