Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem bírom rendbe hozni a...

Matrica3 kérdése:

Nem bírom rendbe hozni a hajam. Miért törik még mindig?

Figyelt kérdés
kb 3 éve vagyok barna. Előtte szőke voltam.Nagyon tört a hajam és még vasaltam is. kb 2 éve,hogy nem vasalom a hajam csak a frufrum. Szárítani sem szoktam csak télen. Már szinte minden sampont és pakolást kipróbáltam,de még mindig semmi.Havonta járok fodrászhoz. Amikor levágjam a hajam viszonylag szép,de még akkor is vannak töredezett hajszálak egy hónapra rá pedig már több centit kell vágni a hajamból úgy feltörik. Már a hajfestéket is lecseréltem hajszínezőre. Most a fejemből az pattant ki,hogy lecserélem a hajápolós cuccaimat Faith in nature termékekre.Ezekről mi a véleményetek?Esetleg vki tudna nekem olyan hajvégápolót javasolni amibe nincs szilikon? Ja és szedtem revalidot és biovannét is az se jött be,illetve a mai napig ricinus olajat használok.
2012. ápr. 11. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összevissza termékekkel is úgyanúgy gyilkolod a hajad.


Sajnos a tied nem bírta a strapát. Ha annyira törik a hajad, akkor rövid fazonra váltanék és addig meghagynám, amíg nem kell ez miatt vágatni. A hajszínezőt is elhagynám és felvállalnám magam önön szépségemben.


Hajmosás előtt a hajad végét olívaolajjal bekened (vékonyan), majd 1 óra után lemosod.


Samponból is keress olyat, amiben kevés az adalékanyag, mert ettől is kiakadhat a hajad.

2012. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a kipróbáltam már mindent ne úgy értsd,hogy havonta váltogattam.A boltban kapható hajápolási termékek nem érdekelnek csak fodrász által használt termékeket próbáltam. A rövid fazonra váltás meg nem olyan egyszerű,hiszen majdnem hátközépig ér a hajam és növeszteni szeretném,de biztos,hogy többet fogok vágatni belőle.Köszönöm a választ!
2012. ápr. 11. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én is a hidegen sajtolt, extra szűz olívaolajat ajánlom, de másképp alkalmazom, mint az előttem válaszoló. amit én javaslok: vágass le a hajadból annyit, h a hajvégek ne legyenek töredezettek, roncsoltak, elvékonyodtak (még akkor is, ha ez esetenként 6-8-10 cm-t jelent). ezt követően ne vasald, ne festesd, maximum színezd, h ne látsszon a lenövés, amíg vissza nem nyered az eredeti hajszínedet. ne moss túl sűrűn hajat, max heti kétszer, azaz legalább 3-4 napot hagyj ki két hajmosás között. csak félszárazra szárítsd (ha teljesen magától szárad, megfázhatnak a hajhagymák és attól könnyen lehet, h hullani fog), a teljes száradást bízd a levegőre. addig tartsd melegen a hajat (ne menj utcára, ha ott hűvösebb van, mint a lakásban). miután teljesen megszárad, tégy egy kis olívát a tenyeredre és dolgozd el benne. a kezeddel kend rá a hajvégekre, úgy 3 cm hosszan az aljától számítva, ne tégy sokat, így maradéktalanul beszívja majd a hajad, nem agy zsíros érzetet maga után és nem is kell kimosnod belőle. én, ha tehetem, este mosok hajat, aznap már nem megyek sehová, reggelre pedig tökéletesen beissza a haj az olajat, nekem 5 éve van hosszú hajam, egy törött hajszálam sincs ezzel a módszerrel és évi max 2-szer vágatok a végéből (hátul - oldalt kicsit többször, h "ne menjen ki a fazonból")


kicsit macerás, de megéri. a hosszú haj nagyobb odafigyelést igényel, mint a rövid. sokkal többet kell tenni azért, h ápolt, egészséges legyen, mivel a haj ritkábban tud megújulni, mint egy rövid-félhosszú frizura esetében, amely rendszeresen vágva van


sok sikert!

2012. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezt a módszert kipróbálom.
2012. ápr. 11. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!