Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti hajvasalás előtt milyen...

Ti hajvasalás előtt milyen hajvédő sprayt használtok? Illetve milyet ajánlanátok? Árat is! .

Figyelt kérdés
Aki esetleg leírná nekem,hogy milyen hajápolási rutina van annak örülnék:))
2012. ápr. 1. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt használom, DM-ben lehet kapni 500 ft 2 hónapig elég és teljesen jó! 200 fokig használ én pont 200-on vasalom a hajam és nem teszi tönkre! Mondjuk hajvasalóm is kíváló tegyük hozzá:)

2012. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kallososat használok, nekem bevált. Sokszor látok száz forintosokba is, az ára is nagyon jó, 3-500Ft között van.

Én kb. 2 hónapja vettem, de még mindig több, mint a fele megvan, pedig rendszeresen, általában hetente 2x használom (2x vasalok hajat). [link]

2012. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok, a hajápolási rutinom pedig a következő:

- Hajmosás előtt jól átfésülöm a hajam, mert a kifésült hajat könnyebb megmosni.

- Langyos, bő vízzel mosom a hajam. A sampont mindig az ujjbegyeimmel viszem fel a hajtőre és az mosom meg, mert ha körömmel csinálom könnyen felsérthetem a fejbőrömet, emiatt pedig korpásodhat a hajam. 2x szoktam megmosni a hajam, mert akármilyen sampont használok elsőre nem igazán sikerül olyan jól megmosni, nem habzik, stb. és nem érzem úgy, hogy szép, tiszta a hajam. A második mosásnál megmosom a hajamat, majd a fejbőrömet megmasszírozom, addig a sampont hagyom a hajhosszon.

- Alaposan kiöblítem a sampont, törölközővel leitatom a felesleges vizet, majd balzsamot teszek a hajamra. Felcsatolom a hajam a fejem tetejére és várok 5-10 percet.

- A balzsamot is alaposan kiöblítem a hajamból. Hétvégén placentás hajpakolást teszek a hajamra, a hajvégekre viszonylag bőségesen. Egy zuhanysapkát húzok a fejemre, majd törölközőbe csavarom a fejem és így hagyom 30-40 percig.

Hétköznap, amikor hajat mosok balzsam után hajpakoló krémet használok. Ezt csak 5-10 percig kell a hajon hagyni és ez is ápolja a hajat. Mivel hétköznap kevés időm van, ez a legjobb megoldás, hiszen ápolom is, de nem tart sokáig.

- Alaposan leöblítem a hajpakolást vagy hajpakoló krémet, majd várok pár percet, hogy kicsöpögjön a víz a hajamból. A kezemmel átsimítom a hajam, így könnyebben kijön belőle a víz. Utána törölközővel átsimítom a hajam, hogy felszívja a nedvességet, majd felturbánolom a hajamat és várok egy kicsit, hogy felszíva a törölköző a vizet. Nagyon megtörölni nem szoktam, mert könnyen törhet tőle a haj.

- Amikor már csak nedves a haj, a hajvégekre teszek hajvégápoló szérumot. Néha használok hajhabot is a hajamra, hogy jobb legyen a formája.

- Télen szoktam hajat szárítani, mert lassan szárad a hajam. Tavasszal és ősszel már csak a fejtetőmet szárítom egy kicsit, illetve egy kicsit a hajszosszra is rászárítok.

- Néha befonom a hajam és hagyom úgy megszáradni, bár sosem olyan a végeredmény, mint szeretném. :D


Vasalni is szoktam a hajam, azt pedig így:

- Én általában a hajmosás utáni reggel vasalom ki a hajam. Megfésülöm a hajamat és tincsenként felcsatolom kis csatokkal a hajam. A kiengedve hagyott alsó sorra fújok hővédő sprayt, majd várok pár percet. Utána pedig kis tincsenként kivasalom a hajam, általában 2x vasalok egy kis tincset és haladok tovább. Ha a legalsó sor kész, akkor a következő tincset leengedem, fújok rá hővédőt és pár perc múlva kivasalom és így tovább.

Most akarok venni majd waxot, amivel a végén fixálom. A fodrászom ajánlotta, így elvileg tovább marad egyenes és nem is fog szállni. :D

16/L

2012. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Havonta szoktam 1x vasalni a hajam..

A hajmosásomat úgy kezdem hogy Wu2vel megmosom a hajamat 2x és utána 1x megmosom Nivea hajápolós samponnal. Aztán használok narancssárga vagy piros schauma balzsamot (2percig hagyom rajta) és utána pedig mézes hajpakolást teszek rá kb negyed óráig. Miután ez meg van félig meddig megszárítom, és piros schauma hajápolót teszek rá vagy fekete gliss kurt. (azért félszárazon mert akkor jobban beveszi a hajam) és tovább szárítom.:)

Ha elvan törve a hajad tudom ajánlani a tojássárgát rá, vagy az olívaolajat.

2012. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

700-1000 között vannak ezek a cuccok a rossmannba. :D

2012. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!