Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyantázás. Mit csinálok rosszul?

Gyantázás. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy görgős gyantázógépet. Rögtön neki is fogtam, hogy kipróbálom. Felmelegítettem ráhúztam a karomra a gyantacsíkot, rásimítottam a papírcsíkot és megrántottam. Viszont annyira nyúlt a gyanta a bőrömön, hogy kb. 2x próbáltam lehúzni és kék-zöld lettem. Nem értem mit csinálhatok rosszul. A kozmetikus olyan egyszerűen csinálja. Rásimítja és letépi. Nekem miért nem megy?

Most van egy kék-zöld csík a kezemen... :-/


2012. márc. 26. 15:46
 1/6 anonim válasza:
Használsz gyantázás előtti fertőtlenítőt? Vagy lehet, hogy nagyon izzadsz, és akkor tegyél a karodra hintőport.
2012. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és vékony rétegben kell felvinni

és hagyni kell kicsit megszáradni

2012. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miféle fertőtlenítőt? A kozmetikus sem kente előtte semmivel. Izzadni egyáltalán nem izzadok. De lehet az volt a baj, hogy kétszer, talán háromszor is végighúztam a gyantát egy csíkon. Akkor lehet, hogy sok ment rá?

Meg még nem lehet, hogy az is baj, hogy magamnak nem tudtam úgy megfeszíteni a bőrt?

2012. márc. 26. 16:37
 4/6 anonim válasza:

Hát én nem tudom, hogy milyen kozmetikushoz jársz akkor, ha az alap kezelést sem végzi el. Felesleges többször áthúzni. Egy csíkot elég ha húzol. Nem is csodálom, hogy nem tudtad lehúzni, hisz akkor rengeteget húztál fel egy csíkra! Ha pedig a kezedet gyantázod magadnak, akkor egyáltalán nem tudod kifeszíteni a bőrt. Hacsak nincs 3 kezed :)

Inkább szólj az egyik barátnődnek, hogy segítsen.

2012. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen fertőtlenítőt használjak? Akkor majd a férjem befogom. :)
2012. márc. 26. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:

"talán háromszor is végighúztam a gyantát egy csíkon"

Az nagyon sok, nem szabad, maximum csak egyszer. De Én speciel nem a csíkokra kenem hanem a bőrömre. Megfogom a gépet és szőr növekedésével megegyező irányba húzok egy csíkot ami kicsivel rövidebb mint a papírcsík. Ez után rásimítom a papírt és ellenkező irányba letépem. Le tudom magamnak szedni a kezemet, és fertőtlenítő sem kell, ha megtisztított bőrrel "dolgozol" :)

2012. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!