Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok erről a "sampon"...

Mit gondoltok erről a "sampon"-ról?

Figyelt kérdés

Na jó, valójábn nem sampon, csak azt helyettesíti. Nézzétek meg a videót és megértitek:


[link]


Ma kipróbáltam és tényleg szebbnek láttam ettől a hajam, mint a gyári samponoktól. Csak az a kérdés, hogy vajon nem szárítja-e ez a kombó a fejbőrt vagy van-e valami rossz hatással a hajra hosszú távon?


2012. márc. 18. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

A nátrium-hidrogénkarbonát (nátrium-bikarbóna) enyhén lúgos, vízben jól oldódó só. Bikarbonát-ionra (HCO3-), és nátrium-ionra (Na+) esik szét víz/oldószer hatására . A savakat semlegesíti, miközben szén-dioxid szabadul fel. A szódagyártás és más vegyipari folyamatok mellékterméke. A környezetre ártalmatlan, számos területen alkalmazzák pl folteltávolítás, fogmosás, izzadsággátlás

, bélsav semlegesítés - csak a szépészeti felhasználását tekintve.


Szóval nyugodtan használhatod. HCO3- -ion a sima csapvízben is jelen van főleg a keményvizű helyeken.

2012. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem, hogy ezzel a válasszal mindent elmondtál. Köszi szépen. :)
2012. márc. 18. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, szakmába vágott.
2012. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, meg tudnád mondani, hogy festett hajon milyen hatásai lehetnek? :)
2012. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyész/környezetmérnök vagyok így a hajakhoz nem értek.

Elviekben nem kéne gondot okozzon. Az almaecet pedig színfixáló. Szóval ebben nem tudok tutit mondani.

2012. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én viszont haj téren vagyok otthon, és én nem használnám. Semmivel nem ápolja a hajat. A "sampon" tisztítja, az ecetes víz a felszínének ad egyfajta csúszósságot, de a hajszálak belsejét semmi sem táplálja, ami miatt egy idő után ki fog száradni és törni fog.

Ezt már leírtam egy másik ilyen kérdésnél is, meg azt is, hogy Amerikában ez egy viszonylag ismert módszer, de csak ritkán alkalmazzák, mert a hajról minden zsírt és szennyeződést leszed, ami nem feltétlen jó, ha meg akarod óvni a sérülésektől.

Ha már a természetes hajápolásnál tartunk, akkor én inkább tojássampont használnék, amibe lehet ápoló olajokat is rakni és nem csak felületesen mutatja jobbnak a hajat.

Mondjuk így nehéz megítélni ezt az egész módszert, mert annak akinek ilyen rövid a haja, mint Nórinak, meg ennyire kevés van neki, szerintem tökmindegy mit tesz rá, mert akkor sem lesz nehezen kezelhető. Nekem legalább 5x ennyi hajam van és extra hosszú, szóval én nem kísérletezek ilyen cuccokkal, mert könnyen ráfázhatok...

2012. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted egyszer-egyszer még beleférhet? Heti kétszer mosok hajat, és ha az egyik alkalommal ezzel a módszerrel mosom meg, akkor az még belefér?
2012. márc. 19. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy használnám akkor, hogy ez a sampon, valami balzsam, és utána az ecetes öblítés. Így nem lehet vele gond szerintem. :)
2012. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!