Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minden tetoválást le kell...

Minden tetoválást le kell fóliázni? Miért?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 09:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

pont MA voltam tetoválósnál...

s NEM LEHET lefóliázni, mivel azért üti ki a bőrődből a festéket... kifakul!

s megkérdetem a tattoos srácot, az mondta...

ugyhogy jah! ÉSSZEL

2010. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
40%

nekem 2 tetkóm van, egyik se volt fóliázva és nagyon szépen gyógyult bepanthen plussal.

Különösebben nem is vigyáztam rá. Csak nem szabad a sebet leszedni, had essen le magától.

Alig várom, hogy meglegyen a 3. is :D

2011. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 spityu válasza:
100%

A Fóliázás kételyei


A tengerentúl számos Szövetségi Államában hosszú kísérletek és egyeztetés után kitiltották a gyakorlatból a mûanyag fóliával való utókezelést. Mivel, hogy Európában még nincs egységes szabályozás és állásfoglalás az egészségügyi és szakmai szervezetek részérõl egyelõre "nem ajánlottként" tüntetik fel.

Ez a gyakorlat (Plastic Wrap), ami oly divatos volt 70-80-as években mára igen vitatott és kockázatos jelzõt kapott.

Az eljárás a következõ: a tetováló munkája befejeztével megtisztítja, lekezeli a bõrfelületet és mûanyag fóliát (nálunk jobb híján háztartási fóliát) helyez a sebre. Az indok tulajdonképp, hogy ne kerüljön piszok a sebre, a kilökõdés esélye csökkenjen és a varosodás folyamata is lerövidüljön.

Ezen indokokat cáfolták meg azon kutatások és empirikus tapasztalatok, amit a National Tattoo Association, az Alliance of Professional Tattooists és számos európai egészségügyi szervezet végzett. - A mûanyag fóliázás nem , hogy segítené a gyógyulást, hanem a vizsgált személyeknél még elnyújtotta a regenerálódás idejét. Több esetben káros utóhatást figyeltek meg illetve lehetõséget a szövõdmények kialakulására. Azon teszteltek akik, hagyományos úgynevezett bandázsolást, steril bekötözést kaptak, jóval kevesebb panasz merült fel.


A sebre helyezett fólia a porozitás hiánya miatt légmentesen zárja a bõrt. A levegõ hiányában a bõr és a mûanyag fólia között egy megemelkedett klímájú zárt patogén, fertõzésre hajlamosító környezet jön létre. Ez a testnedvekkel, vérrel, törlõdarabkákkal, vazelinnel, elhalt hámsejtekkel keveredett nyálkás konzisztenciájú egyveleg igen jó táptalaja a baktériumoknak, gombáknak.

Nem elhanyagolható az sem, hogy semelyik fóliagyártó nem kezeskedik a terméke sterilitásáért. VICC! (háztartási fólia, folpack).

Ha ez még így se gyõzte meg a lelkes használót, most jön a tõrdöfés az ügyben.

A megemelkedet testhõmérsékletre szervezetünk folyadékot présel a szövetekbe és a verejtékmirigyeken keresztül a bõrfelszínre. Így van ez sportolás vagy magas láz esetén is. Ez a kifelé ható folyamat hûtésként szolgál gyulladás elkerülésére. Az így reagáló szervezet kinyomja a bõrfelszín alatti (dermis) rétegbõl a folyadékot és persze az oda nagy nehezen bevitt pigmentáló anyagot is. Így a valószínûsége is megnõ a tetoválásunk tónusveszteségének.


Tehát a fólia nem csak az egészségünkre jelent kockázatot, hanem a mintánk esztétikai értékére is.

Számtalan esetben tapasztaltuk gyakorlatunk során magunk is, hogy klienseink a körültekintõ figyelmeztetés ellenére vagy feledékenységbõl, esetleg kényszer hatására akár egy teljes napig magukon hagyják a kötözésüket. El lehet képzelni milyen állapotba kerül az a mû, amiért egyszer már megszenvedtünk.

2012. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
44%

Sima illatmentes szappannal mostam, gyógyszertári vazelinnel kezeltem, és eszembe sem jutott kötözni.

Nővér vagyok egy kórházban, ahol hemzsegnek a baktériumok. Friss tetkóval dolgoztam. Gyógyulási idő: szövődménymentesen három nap.

2015. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Bár nem vagyok tetováló,de az én tetoválóm a legjobb a környéken.

2 Órát szoktam fent hagyni a fóliát,aztán sima langyos vízzel lemosom.

Bephanten PLUS-al !!! Kenegetem NEM CSAK NAPI 3-4* ! Hanem amikor érzem,hogy szárad. És nem is kell rá napokig a fólia SEM,mert könnyen bepállik.! Egy "nyílt sebnek" levegőznie is kell.

Első éjszakára ajánlatos a fóliázás,ha esetleg nem tetszene reggel a takaródon jobban a minta,mint magadon.

Második éjszakára már nem kell a fólia,de attól függ,hogy kinek mennyire plazmásodik be a tetoválás.(Nekem személy szerint semennyire,még az első 2 órás fólia leszedéskor SINCS kidobott tinta és vérplazma)

Mindenki azt tartsa be amit a saját tetoválója monnd neki,de egy nap kevés a 3-4-szeri kenegetés.

Soha ne áztasd fel,de ne is száradjon ki.

Egy hétig se víz ne érje,(de napi 1* mosd le,csak este ne áztasd fürdésnél) se nap ne süsse semmi képp,főleg ha szines.

Körömvirág és neogranormon SZIGORÚAN KILŐVE ! A k.virág csípi,a neogranormontól pedig be kékül/szürkül a minta.

"Röviden" ennyi.

2018. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én az egyik tetoválásomat 3 napig fóliáztam, ahogy mondták, és sok festék jött ki belőle, eredménye halványabb tetkó lett mint a következő... a második tetkó esetén nem fóliáztam, de nagyon vigyáztam, hogy ne sérüljön, ne fertőződjőn, ez nem is történt meg, de persze kenegettem bepanthen popsi kenőccsel, s sokkal szebb lett, nem jött ki belőle a tinta... ezzem ez ezért van, mert az emberek bőre sokszor eltérően reagálnak a tetoválásra.. na itt legyen okos az ember.
2020. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Tudom, nem mai kérdés, azért hátha valaki random idetalál, mint én :D

A harmadik tetoválásomat csinálták tegnap. Az elsőt is ugyanaz csinálta, mint ezt, a másodikat viszont más.

Az elsőnél még tapasztalatlan voltam nyilván. Mondta a csaj, hogy 3-4 napig kell fóliázgatni, max kenés után 10-15 percre legyen szabadon.

Észrevettem már akkor, hogy amikor több órán keresztül rajta volt a fólia (leginkább éjszaka), teljesen bepárásodott, illetve a fólia és a bőröm közt ragacsos fekete anyag keletkezett (kilökődött festék+a sebből kifolyó testnedvek).

Azt mondta a csaj, hogy ez normális, csak a fölösleges tintát tolja ki a testem. Az eredmény egy teljesen kifakult, zöldes színre hajazó szörke minta lett.


A második alkalomnál ez a másik csaj lefóliázta a tetoválásomat, adott 2, a mintára kivágott fóliát, és mondta, hogy amikor hazamegyek, akkor szedjem le amit rátett, mossam át, kenjem be, hagyjam levegőzni amíg nagyjából beszívta a bőröm a krémet, aztán tegyem rá az egyik fóliát. Ezután 1 nappal később ugyanezt kellett tennem. Rá egy napra azt mondta, hagyjam el a fóliázást, tehát konkrétan 2 napot volt fóliában az az egyébként nem túl kicsi (egész vádlis) tetoválásom. Az eredmény egy gyakorlatilag teljesen fekete minta, szinte semmit nem dobott ki (talán az első újrafóliázásnál egy keveset).


Összegzésképp az eddigi tapasztalataim alapján a sok fóliázás többet árt, mint használ. Az első pár éjszaka nyilván érdemes fóliázni, illetve ha olyan helyen járunk, ahol sok a potenciális fertőzés/koszolódás forrás, ott is nyilván.

2020. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is hagyok itt egy kis tapasztalatot. Mindent elhiszek. Meg az ellenkezőjét is. De nekem ha fóliázva van a kezem, csalánkiütést kapok. Így kilőve.
2022. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!