Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeretnék elmenni néhány...

Szeretnék elmenni néhány alkalommal szolizni, de lenne néhány kérdésem. Aki jártas már a szolizásban segítene nekem?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam már szoliba, tavaly nyáron, 6 percre. Én sokallottam, de végül nem égtem le.


- A fekvő vagy az álló szoli a jobb? Miért?

- Kisvárosban átlag mennyibe kerül a szoli?

- Ekcémás vagyok, de az utóbbi időben tünetmentes. A napfény kifejezetten jót szokott tenni a bőrömnek. Így el merjek menni, vagy inkább ne?

- Mi az a szolis krém? Mire való? Mennyibe kerül, milyet ajánlotok?


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2012. febr. 26. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én régebben heti 2x mentekm 6 percre. Békés megyei kisvárosban 3 perc 200 FT, állóba megyek. Ezt ajánlották, gyorsabban barnulok ott. A krém is a barnulást gyorsítja, de anélkül is hatásos. Nem mindig krémezek, én inkább csak a pattanásos hátam miatt megyek, azt szépen helyre hozta. Így most már csak heti 1x megyek, de néha az is kimarad. A hátam már szép, van egy kis színem is :) Ekcémás bőrre nem tudom, hogy jó-e, ezt inkább bőrgyógyásztól kérdezd. Nekem is ő ajánlotta a szép, fokozatos és nem túlzásba vitt szolárium-használatot!
2012. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ekcéma miatt szerintem kérd ki bőrgyógyászod véleményét... amúgy a legfontosabb, hogy olyan szoliba menj, ahol garantáltam jó minőségűek a csövek, (eu-s csokicsövek), nálunk 10 perc 800 Ft... sokan mondják, hogy drága, de szerintem nem érdemes ezen spórolni, ha az ember bőre a tét:) amúgy állószoli elviekben jobban fog, bár éna fekvőt jobban szeretem, mivel kényelmesebb:) szolis krémet még nem próbáltam, de állítólag szebb színt ad, viszont nagyon kell rá ügyelni, hogy egyenletesen kend be vele magad:)
2012. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kisóóóó válasza:
Amikor én elkezdtem járni szoliba akkor mindenki azt mondta h az álló jobb mert az nem foltosan barnít. Aztán kipróbáltam a fekvőt is és nekem az jobb volt. Ja meg egyáltalán nem lettem foltos. Heti 3x jártam 10 percre...de 15-re soha ne menj..én egyszer megszívtam...2 napig nem tudtam aludni annyira leégtem...pedig már 2 éve rendszeresen szoliztam..de ez am attól is függ h milyen gyakran cserélik a csöveket.Meg am szerintem ha komolyan akarsz barnulni akkor vegyél bérletet..jobban megéri. Szerintem :)Krém meg nem mindig kell. Nélküle is néger színed lesz..;)
2012. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ma voltam először, állóba. Jó volt, csak nem tudtam hogy kell bekapcsolni, kicsit cikinek éreztem..:S

Igazából nem akarok néger lenni, sőt. Leginkább csak alapozni akarom a bőrömet nyárra, hogy legyen pici színem illetve abban bízom, hogy jót tesz a bőrömnek.

Anno azt mondták, hogy nem szabad napoznom, mert nagyon szárítja a bőrt. Nos, ennek ellenére én napozok rendszeresen és nyáron nincs ekcémás kiütésem, nem annyira száraz a bőröm. Pedig az izzadás, a meleg, a nap miatt simán lehetnének ekcémás foltjaim. Ellenben télen a fűtési szezon és a réteges öltözködés miatt bizony vannak ekcémás tüneteim..

2012. márc. 2. 16:54
 5/9 Kisóóóó válasza:
Az első alkalomnál nem ciki :D DE am nálatok hogy működik a dolog...zsetont kell dobálni egy fém doboza vagy hogy?:)Nálunk így :D Amúgy nagyon jót tesz a bőrnek szerintem..csak kiszáradás ellen használj testápolót. Vagyis szolizás után :D Meg am nekem is van ekcémám..de nekem a mosóportól..vagyis csak 1 bizonyostól. Lehet neked is nem? :)
2012. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ahol voltam úgy működik, hogy megkérdezi a csajszi, hogy hány percre szeretnénk menni és állóba vagy fekvőbe. Kifizetjük (5 perc 550Ft) és beállítja a szoligépet a megadott időre. + ami nekem nagyon tetszett, hogy miután beállítja a szoigépet áttörli fertőtlenítős kendővel a gépet a szemed láttára. Plussz van a kabinban törlőkendő és fertőtlenítő szer, tehát még magadnak is tudod takarítani. Én állóba voltam, felül van egy fekete gomb, amit meg kell nyomni és akkor kapcsol be.

Az ekcémám pedig bonyolult kérdés, elvileg élelmiszer-allergiám van, gyakorlatilag már ebben sem vagyok biztos. Van két allergivizsgálatom, amelynek eredményei tökéletesen ütik egymást (az egyik szerint allergiás vagyok a búzára, a másik szerint nem stb., szinte minden allergén anyaggal, amit vizsgáltak így volt). Viszont csak 5 évente csinálnak allergiavizsgálatot, így most nem tehetek mást, mint várok és magam próbálgatom a 'csodaszereket'. :D

2012. márc. 3. 17:14
 7/9 Kisóóóó válasza:
Értem :) Fúú ez az ekcémás dolog nálad tényleg bonyolult :/ szerencsére nekem nem így van. :) Hát remélem jobb lesz majd neked :)
2012. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Hát én is pozitívan állok hozzá és most éppen úgy tűnik, jobb, remélem így is marad. Nyáron nincs problémám, a napfény jót tesz a bőrömnek. Csak télen ez a hideg, a fűtés, már így tél végére nagyon kész van a bőröm. Ezért megyek most szolizni, hátha jó lesz. :)
2012. márc. 4. 19:53
 9/9 Kisóóóó válasza:
Igazán nincs mit :D Hát most már azért jön a jó idő aztán minden oké lesz veled :))
2012. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!