Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kell használnom a ricinus...

Hogy kell használnom a ricinus olajat?

Figyelt kérdés

elmentünk a gyógyszertárba és a hölgy ki is adta a 30g-ot. ezután azt mondta hogy az egészet keverjük össze egy tojásSÁRGÁJÁVAL és ez lesz egy hajmosásnyi adag.

utána néztem a neten de ott arra utaltak hogy ez nem egyszeri alkalomra való és a fehérjével kell összekeverni

most mi az igazság????


2012. febr. 21. 14:48
 1/6 A kérdező kommentje:
és hamár bekentem az olajjal akkor nem is szabad/lehet balzsamot használni???
2012. febr. 21. 14:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak ezen az oldalon 600000 másik ilyen kérdés van, olvass utána. Amúgy felmelegíted, ha akarod hozzátehetsz tojássárgát, de nem muszáj, én nem szoktam, felteszem éjszakára, törölközővel, fóliával bebugyolálom, reggel alaposan kimosom samponnal, azt annyi.
2012. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sárgájával kell összekeverni. :) Én kb 4 órát hagyom a fejemen a "dunsztban", aztán 2x hajat mosok, utána rakok balzsamot is. Fini puha utána. :)
2012. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg nem muszáj, én sem szoktam hozzákeverni, én olivaolajat keverek hozzá egy keveset.
2012. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a nirmális válaszokat mint mondtam azért írtam ki még1X mert mindenki mást mond a neten is 1000 féle képpen van fenn és a patikus is egészen mást mondott. mégegyszer kössz a degítséget
2012. febr. 21. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Meleg kókuszolajhoz keverem, kb 1 evőkanál kókuszolaj 1 evőkanál ricinusolajhoz (vállig érő, átlagos vastagságú hajam van). A száraz hajamra kenem fel egy vattadarabbal, ezzel könnyebb a fejbőrbe bemasszírozni is és nem lesz mindenem olajos. Szóval hajmosás előtt a fejbőrömbe masszírozom az olajos keveréket, ami kimarad olaj, azt a hajvégekre kenem. Törölközőbe csavarom a hajam és kb 2 órán át így hagyom. Úgy tudom napraforgóolaj is jó vagy más olajok is és azért kell másik olajjal összekeverni, hogy hígabb legyen. A tojást még nem próbáltam. Pár pakolást készítened kell, amíg megtalálod, kikísérletezed, hogy mi a legjobb neked ( mennyi olajat szív be a hajad, meddig maradjon rajta a pakolás stb). Nálam használ, erősebb, fényesebb a hajam. Kimosni is könnyű, egyszer mosom meg samponnal a hajam, picit több sampon kell most, de szépen kijön az olaj.
2012. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!