Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kijött ma az arcomon egy...

Kijött ma az arcomon egy nagyon gyulladt, dudorodó, fájdalmas pattanás. Holnapután randim lesz. Mit tehetnék, hogy elmúljon? =S

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ha van tonikot, azzal ecseteld naponta többször, és/vagy főzz kamillateát, és azzal is szintén naponta többször ecseteld a pattanást. Fontos, hogy ne kenj rá alapozót, púdert, semmit!
2012. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer az orrom közepére jött egy írtó nagy, vörös és gennyes pattanás.Eszméletlen, hogy mik tudnak nőni az ember fejére...

Nah szóval nagyon dúrván nézett ki és hihetetlenül fájt.

Főztem kamilla teát(nem filtereset, hanem gyógyszertárban kapható kamilla növényből), de úgy jó bőségesen tegyél 1-2 dl. vízbe a növényből, hogy "tömény" főzetet kapj.Ha az jól kiázott akkor szűrd le és vattakorongot mártsd bele a lébe és tedd a pattanásra, de ne csak töröld át vele, hanem próbáld úgy rátenni a pamacsot, hogy ne essen le.És mindig áztasd újra a pamacsot, ha már kezd megszáradni.

Ez kiszívja, ki tudod nyomni a gennyt belőle(de várj pár órát, hogy tényleg jól felpuhuljon) és hiába fáj, addig nyomd, amíg vér nem jön.Mert akkor már kitisztul.

És utána is áztasd a pamaccsal, törölgesd.Én kb. 5 órán át folyamatosan a pattanáson hagytam a pamacsot, mielőtt megpróbáltam volna kiszedni a dolgokat.

Több mint 1 napig, szinte folyamatosan rajta volt a kamillás pamacs(mindig újramártogattam, hogy bőven legyen rajta a kamillás léből) és meglepően hamar eltűnt az óriási dudor.Utána már csak pirosság maradt, amit lehet korrigálni.

Remélem beválik!

2012. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Eleg messze van innen a gyogyszertar es en meg kolis vagyok... Ha fogkremet rakok ra akkor ugy nem fog elmulni?
2012. febr. 20. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!