Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor fogom már kinőni a...

Mikor fogom már kinőni a pattanásokat?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, az arcbőröm eléggé mitesszeres, és a ciklusomhoz igazodva ezek egy része időközönként átváltozik igen ronda és esetenként fájó pattanássá.

Ez nagyon régóta így van már, mióta a kamaszodás első jelei előjöttek rajtam - tehát olyan 10 éves korom körül kezdődött.

Fogamzásgátlót szedek 3 éve, ettől valamivel jobb a helyzet, de a gyógyszerszünethez közeledvén még mindig előjönnek a pattik, illetve a mitesszerek maradtak a helyükön...

Bőrgyógyásznál nem jártam vele, mert egy az, hogy annyira azért szerintem nem súlyos, a másik meg, hogy magánrendelésre nincs pénzem (illetve pénzünk, még tanulok, anyukámmal élek), az SzTK-s bőrgyógyász meg egy hentes...

Szoktam kezelgetni itthon, kenek rá pici tejben felfuttatott élesztőt, az sokat szokott használni, de ha ciklus vége van, az sem sokat segít.

Már nagyjából beletörődtem, csak az vigasztal, hogy majd kinövöm - de mikor?

Se anyukám, se apám nem volt különösebben pattanásos, és ennyi idős korukra már rég maguk mögött tudták ezt a korszakot mindketten...


2012. jan. 16. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
nem biztos h ki fogod nőni, sorry.max kevesebb lesz. addig is próbáld ki a dermofil pasztát meg a Tinitonikot, rossmanban lehet kapni(westend)
2012. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod kinőni, neked egész egyszerűen ilyen a bőröd és kész. Egyet tudsz tenni, a lehető legjobban próbálsz ellen tenni: egészséges étkezés, sok testmozgás, izzadás (az tisztítja a pórusokat) lehetőleg a szabad levegőn, esetleg kozmetikusi kezelések. Sok sikert!


21/L

2012. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól mondják, az előttem szólok ilyen a bőröd tipusa. Nekem is ilyen sajnos. Volt pár év mikor, tök szép tiszta volt az arcom és csak elvétve volt pár pattanásom, most azt a korszakomat élek, hogy nem is pattanásos már a fejem hogy ezek ilyen nagy görcsök. Csodásan érzem magam tőle mondhatom. Ráadásul heges is az arcbőröm. Már kipróbáltam mindenféle kenceficét de semmi nem segített, sztem csak a sűrű arctisztítás segíthet ezen, sok víz, méregtelenítő teák, kevés csoki. :(

22/L

2012. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát én sem tudlak vígasztalni, én is ilyen vagyok, többször voltam több bőrgyógyásznál is, ők is azt mondták, hogy teljesen nem lehet megszépíteni, törődjek bele. :/ szüleimnek nem volt anno kb egy kis pörsenése sem, bár 35 felett anyum is megkapta az áldást.

az antibiotikumos krémek ideiglenesen sokat használnak, egyenletes és szép lesz a bőröm, csak a mitesszerek maradnak kiírthatatlanul. Azon meg a rendszeres ápolás és a nyomkodás segíthet.

és amire készülj fel (bár hátha megúszod), ha abbahagyod a gyógyszert, egy rémálom lesz. legalábbis nálam borzasztó volt, hónapokig semmi, aztán a hátam és a dekoltázsom olyan ronda lett, mint még soha - a fejem sem sokkal különb. :S

ha jó fej a háziorvosod, ír fel ő is kencéket, zynerit, duac, differin, dalacin, stb, ezek sokat nem árthatnak, max kiszárítja a bőrt, és ha nem válik be, abbahagyod. :S

A pattikra használj leszárító stifteket, stb, drogériában és patikában is kaphatsz ilyesmit, sokat segíthet, na meg ugye marad a smink. :S

De nézzük a jó oldalát, vannak ennél sokkal súlyosabb esetek is... és persze lehetne nagyobb problémánk is. :)

22L

2012. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs jó oldala. Max, annyi hogy a zsírosabb bőr, később ráncosodik.
2012. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!