Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fekvő szoli miatt bőrgomba?

Fekvő szoli miatt bőrgomba?

Figyelt kérdés

Fehér pöttyök lettek a testemen,ilyen icipicik alig látszanak de anyukám rögtön észre vette őket! Voltam orvosnál de szerinte ez csak vmi testápoló miatt lehet majd elmúlik. Azóta voltam már álló szoliba de ugyanúgy megmaradtak ezek a pöttyök. Ez most allergia lehet vagy gomba? Mert ezek a fehér pöttyök nem csak a karomon vagy a lábamon vannak hanem hasamon hátamon is mellkasomon is, ott pedig nem használok testápolót. Vagy lehet ilyen a szappan miatt? Mivel egy ideig természetes alkotó összetevőkből álló fekete szappant használtam,annyira zsíros volt a bőröm,de már vissza tértem a tusfürdőhöz.

Javaslat? (am. nem valami ismeretlen szoliba mentem,hanem a kiwisun-ba)


2012. jan. 11. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

tusfürdő,öblítő,mosópor,bármi okozhatja...

a gomba inkább viszket ...

2012. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem,köszi. Viszketni egyáltalán nem viszket
2012. jan. 11. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

bizony, gomba. napgomba. tipikusan a törzsön jelenik meg, amúgy meg ha korpás a hajad, azt is kezeld, sokszor onnan ered a gond, mert lehullik a korpa és a törzset is befertőzi. de terjed szoliban is sokszor.

jó hír, hogy elég ha veszel Nizoral sampont (mert a krém vényköteles belőle :D), leírásban benne van, hogy használd, hajmosásra is használd, elég hamar elmúlik, de jó rá a Mikogal és a Canifug is, ha lenne valamelyik.

Rossz hír, hogy a napot/szolit 3-6 hónapig kerülnöd kell, különben fehér foltjaid lesznek (amik már vannak is) amik elég sokáig megmaradnak.

A valami orvos meg bőrgyógyász volt? Mert akkor lehet tényleg nem az, elég gyakori dolog, ha nem ismeri fel, elég hiányos tudásra vall. De én is csak tippelek. :D Google-n találsz képet, leírást, mindent, a nizorallal sokat nem árthatsz, max veszítesz 3ezret a dolgon.

2012. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Javaslom fontold meg az utolsó javaslatait.

Olykor előfordul, hogy az ember egy kevésbé jó orvost fog ki vagy épp nincs jó napja az orvosnak (hiszen bárki tévedhet) én épp ezért, ha komoly problémám van mindig kikérem legalább 2 orvos véleményét is. Sokszor húzott már ki ez a bajból.

Esetleg menj el egy másik bőrgyógyászhoz is és kérdezd meg erről a napgombáról.

2012. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az lesz mert bár picik ezek a pöttyöcskék nagyon zavaróak!
2012. jan. 12. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!