Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a véleményetek az otthoni...

Mi a véleményetek az otthoni hajfestésről? Vagy a fodrász ügyesebben megcsinálja?

Figyelt kérdés
Megéri ennyivel többet kiadni érte?
2011. dec. 19. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is sokáig ezen agyaltam. Aztán nyáron befestettem a hajam otthon, lett amilyen lett. Kb 2 hete elmentem fodrászhoz festtetni, elmondtam neki, hogy milyen árnyalatú legyen, és hogy nagyon fényes legyen. Bőszen bólogatott, hogy oké,olyan lesz amilyet csak akarok. 3 óra múlva elkészültem,hát mit mondjak, semmivel nem lett különb, mint az, amit én csináltam magamnak.

Szerintem fodrásza válogatja, de én még nem találtam egy normális fodrászt, már kb 8-nál voltam össz-vissz. Tehát kérdésedre válaszolva, az én tapasztalazom alapján nem éri meg a plusz költséget, és időt.

2011. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem anyu csinálta meg otthon, és nekem nagyon bejött.. szerintem fodrásznál csak hajvágást kell intézni..:)
2011. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fodrászom nagyon jól megcsinálja, mindig fényes, puha gyönyörű színű a hajam. Én magamnak nem is bírnám megcsinálni. én a fodrászra szavazok, de annak a fodrásznak ügyesnek kell lennie, és a festéknek sem egy bolti 1000 forintos sz.rnak.
2011. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én legalább olyan jóra megcsinálom a hajam, mint egy fodrász. Amit meg tudok csinálni, azért nem fogok fizetni. Egyébként meg nem muszáj 1000ft-os festékkel kenni a hajat, ugyanis a fodrászkellékesnél én is megvásárolhatom a professzionális festékeket. Ha nincs fölös pénzed, akkor csináld meg otthon. Én 3000Ftból megcsinálom amit fodrász 12000Ftból
2011. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már befürödtem több fodrásznál.Volt aki úgy gondolta, hogy kérdezés nélkül tesz egy kis szőkét a festékbe és narancssárgás vörösbarna lett a hajam sötét barna helyett! Aszittem elbőgöm magam....Hiába mondtam mit kérek stb.


Volt aki meg sem mosta festéskor a hajam samponnal..Mert szerinte a festék épp eléggé kitisztítja a fejbőrt és a hajat.Hazamentem és ugyanolyan zsíros volt a hajam mint festés előtt(mert festés előtt ugye nem érdemes frissen mosott hajjal lenni).


Ezekután adtam még 1-2 esélyt új fodrásznak,de én otthon jobban megcsinálok már mindent.


Már vágom festem és hajegyenesítőval meg különböző sütővasakkal is olyanokat csinálok,amiket egy 30-40 éves fodrász nem ismer,hiába képzi magát.


2ezer a festék amit használok,és fodrásznál pesten a legolcsóbb külkerületi fodrász is rossz környéken 6ezerért fest....Szóval igen megéri,nem kell 1órát utaznom fodrászért oda-vissza,itthon kényelmesen 30perc alatt megcsinálok már mindent.

2011. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szőkítés kicsit rizikós, mert a leszívatás roncsolhatja a hajat, de szerintem más színnel nincs gond. A mai jó minőségű festékekkel már nem lehet nagyon elrontani. Egyedül arra kell vigyázni, hogy a végeredmény nagyban függ a hajad eredeti színétől és valószínűleg nem pont olyan lesz a színe, mint amit a dobozon látsz. A meglepetést viszont el tudod kerülni azzal, ha a hajad alján egy tincset próbaképpen átfestesz.
2011. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát egy JÓ fodrász jobban megcsinálja.

Na meg otthoni hajfestegetőknél előbb-utóbb mindig sikerül 1-1 nagy baki, van, akinek derékig érő hajából lett fiúsan rövid, miután több év után valamit elbarmolt. :S

Ha csak 1-2 árnyalatot sötétítesz a hajadon, és elég ügyes vagy, megcsinálhatod otthon. Ha világosítani kell, inkább ne próbálkozz, és a feketét se otthon csináld. Minden otthon festett hajú fekete ismerősömnek olyan a haja, mint a drót, és hullik, aki fodrásszal csináltatja, annak meg szép, fényes és selymes, puha a haja. Magyarázatot nem tudok rá, csak megfigyeltem. :D

2011. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 éve festem szőkére a hajam itthon, és nekem is puha, szóval azért vannak kivételek..
2011. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!