Hajfesték? Igaz?

Figyelt kérdés
eléggé sötét a hajam és a bőröm is kreol úgyhogy úgy gondoltam hogy kicsit világosítok rajta nem sokat csak egy árnyalattal világosabbat. 13 éves vagyok mindjárt 14 leszek. nem azért csináltam mert milyen menő hanem azért mert így úgy nézek ki mint egy néger . és nekem sajnos nagyon gyorsan tetvesedik a hajam. és úgy halottam hogy a tetvek nem szeretik a festett hajat. ez igaz?
2011. dec. 16. 16:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
2011. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

ma 17:16 vagyok. Azért ,hogy segítsek megszabadulnia tetvektől.


A fejtetű közvetlen érintkezés útján terjed, leggyakrabban úgy, hogy a gyerekek feje játék közben egymáshoz ér. A fejtetű csak a hajon képes szaporodni. Az általános nézet, amely szerint csak piszkos embereknek lehet fejtetűje, nem igaz, mert a fejtetű a piszkos és tiszta hajban egyaránt megtelepszik. A fejtetű nincs tekintettel, korra, rangra, nemre – egyszerűen táplálékot: vért keres. A tetvek eltávolítását minden gyereknél, pedagógusnál és a család többi tagjánál is el kell végezni, akiknél előfordult. A legjobb módszer a fejtetű elleni samponnal történő hajmosás, vagy a spray alkalmazása. Jelenleg a piacon a következő sampon, ill. spray található: Parasidose (sampon), Diffusil H (hajspray). Alkalmazásuk a doboz csomagolásán található. Egy csomagolást több személy fertőtlenítésére is használhatunk. Pl. egy doboz Diffusil H 10-15 gyermek tünetmentessé tételére elég. A sampont vizes hajra kell rávinni, a fejbőrbe masszírozni, 3 percig a fejen hagyni, majd tiszta vízzel leöblíteni. Ezután ezt a műveletet másodszor újra meg kell ismételni. Ahhoz, hogy eredményt érjünk el, ezt a kúrát feltétlenül el kell végezni a család, osztály stb. többi tagjánál is egy időben. Ha ez nem egy időben történik, előfordulhat visszafertőződés. A megfelelő eredmény elérése érdekében (a túlélő lárvák likvidálása érdekében) szükséges a sampon használatát 14 nap múlva újra megismételni. Fellelhetők még a piacon egyéb fejtetűirtó szerek is, mint pl. Devos – hajzselé, Jacutin zselé, Nemoxan – kondicionáló, stb. Ezek használatát azonban mindig kombinálni kell a sampon használatával. Az említett szerek megvásárolhatók a gyógyszertárakban. Vannak még olyan szerek is, amiket bőrorvos írhat elő. Gyakori hiba, hogy egyesek ezeket a szereket megelőzési célból fölöslegesen használják. Ha a szülők értesülnek arról, hogy az osztályban fejtetű fordul elő, anélkül, hogy meggyőződnének róla, gyermekük tetves-e, fölöslegesen elvégzik a tetvetlenítési módszereket nem fertőzött gyermekük esetében is. Azokat a tárgyakat, melyek a haj kezelésére használunk (fésű, hajkefe) szintén fertőtleníteni kell, mégpedig vagy a nem repülő rovarok irtására szolgáló Biolittal, vagy klórtartalmú (Savo, Chloramín) oldatba vagy Persterilbe való áztatással. Legfontosabb a személyi higiénia magas szinten való biztosítása. A csoport minden tagja saját személyi higiéniás tárgyait kell, hogy használja (törülköző, fésű) és ügyelni kell arra, hogy egymás között azokat ne cserélgessék. Ugyanez vonatkozik a sapkák, kendők és egyéb fejvédők használatára is. Lehet,hogy hosszú,de hasznos.

2011. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
oké köszi de engem ez nem érdekel... hogyha tetves vagyok le kezeljük ENNYI.
2011. dec. 16. 19:29
 24/24 anonim ***** válasza:
hát nekem nem úgy néz ki, hogy lekezelitek. Ne a hajfestésen agyalj, hanem, hogy megszabadulj végleg az élősködőktől. A kérdés az volt, hogy a tetvek megmaradnak-e festett hajon. Persze, hogy meg. Habár a vegyszert nem szeretik, a hajfesték nem tetűírtó.. Nem is értem, hogy hogy gondolod, hogy a festék nonstop hatást fejt ki a fejedre?
2011. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!