Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolizás utáni rosszullét?

Szolizás utáni rosszullét?

Figyelt kérdés
Már jó pár ideje járok szoliba.Az alapszínem már megvan.Ma kipróbáltam egy új szoli gépet egy új, helyen ahol még nem voltam.12 percre mentem.Eleinte féltem hogy sok lesz és megégek,de épp megfelelő volt.(Álló szoliba voltam) Az utolsó pár percet már alig bírtam kivárni.Zsibbadt a kezem, szédültem és éreztem hogy a szívem gyorsabban ver.(Bár minden szoliba gyorsabban ver a szívem)Ahogy letelt az ucsó perc is azt hittem összeesek annyira rosszul éreztem magam.Lüktetett a fejem, szédültem, és ahogy belenéztem a tükörbe láttam hogy tök sápadt vagyok pár percig leültem egy székre és kicsit legyeztem magam hátha jobb lesz.Féltem hogy összeesek és az ciki lett volna.Lehetséges hogy azért lettem rosszul ,mert egész nap alig ettem valamit és ez a hirtelen hő is nem tett jót a szervezetemnek.Vagyis én csak ezt az egy elfogadható indokot találtam.Az azért ciki lett volna ha összeesek és kiderül,mert volt ott egy helyes pasi is XD Amint jobban lettem felálltam felöltöztem és kimentem a friss levegőre,de még utána is zsibbadt és remegett a kezem.És mikor ettem utána már sokkal jobban voltam és kezdett visszajönni a színem.Tehát már nem voltam annyira sápadt.Szóval szerintem azért volt ez az egész rosszul lét mert egész nap alig ettem.Szerintetek? És most gondolkozok rajta hogy menjek e ismét oda legközelebb :S
2009. máj. 15. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is azért lehetett mert nem ettél, na meg 12 perc is elég sok.

Nem is értem egyáltalán minek ez, öregíti a bőrt mint a fene, és még szebb sem leszel tőle...

2009. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi akkor csak nincs semmi bajom :S Háát mondjuk szebb az leszek tőle,mert a szoli eltünteti a pattanásaimat :) És azt hallottam hogy jó a csontoknak is:D De ennek nem tudom mennyi a valószínűség alapja:S Mert D vitamin csak a nap fényben van.Vagyis én úgy tudom :S Szóval szerintem ez nem igaz
2009. máj. 15. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az volt a baj hogy nem ettél sőt biztos is
2009. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de van egy csajszi, akiről azt hitem 24 éves kb, de kiderült, hogy 21 mint én, csak olyan a bőre már a szolitól, meg a sminktől, hogy öregebbnek tűnik.

Én sem tűnök 15 nek, de szerintem koromnak megfelelően.

Nem lebeszélni akarlak, meg szidni a szolit, mert én is mennék, csak előtte igazi napon barnulgatok.

Bár olyan színem nem tudom, mikor lesz mint egy tengerparti nyaralás után :( :)

2009. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyugi én sem viszem túlzásba ;) Eddig kb 5 alkalommal voltam.Először mentem asszem 5 percre utána folyamatosan 10-re! Volt olyan szoli amibe elég volt 3 perc mert csőcsere volt és még akkor is megégtem-_-'A kozmetikus szólhatott volna!De azóta nem is megyek oda!Még elmegyek 2 szer kb és utána én is a természetes barnulást választom csak szerezni akartam egy alapszínt;)Sunshine ohh jeahh XD
2009. máj. 15. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lehet hogy vérnyomásod esett le, vagy ilyesmi vagy nem kaptál bent levegőt rendesen, ilyen velem is szokott lenni, és inkább állóban.

Nem mindig reagál ugyanúgy az ember szervezete.

Lehet nem ettél, lehet az volt a baj, hogy ehy helyben vagy mereven, kicsit mozgathatod néha lábad vagy egyik kezeddel kapaszkodsz pl, csak pár mp ig....

2009. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is tavaly.Állószoli,9 perc,dög meleg-szédültem,szapora szívverés stb,stb.Mikor kimentem a levegőre akkor lett jobb.Szerintem a nagy meleg miatt van,meg az hogy egyhelyben állsz,kezek fennt,vérkeringés lelassul...A fekvőszoliban semmi bajom 12 perc alatt sem.Állóba nem is járok csak ha hideg van,akkor is csak 6 percre.
2009. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam már így. Álló szoliban voltam, és első alkalommal azon a helyen, ugyanúgy 12 percre. Vagyis csak eredetileg, mert 10 perc után ki kellett jönnöm, olyan rosszul lettem.

Szerintem a nagy meleg miatt lehetett, meg ilyenkor vacakol a vérnyomás is. Én már jártam így napozás után is. Amúgy az eset után én nem mentem vissza abba a szoliba, pedig egy neves stúdióról van szó.


Egyébként pedig nem mindenki lesz öreg mama- kinézetű a szolitól, és nem biztos, hogy mi szolisok hamarabb bőrrákot kapunk mint egy olyan ember, aki érzékeny bőrű, és egyszer alaposan megég a strandon. Nem kéne csak a két véglet között gondolkodni. A szolinak is vannak negatív DE pozitív hatásai is.

2009. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!