Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet itthon szappant...

Tekike99 kérdése:

Hogy lehet itthon szappant készíteni?

Figyelt kérdés
Olyan szappant szeretnék, aminek a fő része az olíva olaj. Mégiscsak az lenne a legmegbízhatóbb, amit én csinálok. Nagyon érzékeny az egész család bőre...
2011. dec. 1. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ez elég macerás + sokba kerül. Ha adhatok egy tippet,a Rossman-ban lehet kapni kézzel készített szappanokat,ezek növényi alapúak. Olyan 500 forint körül van. Vagy rendelj a mannaszappan.hu-ról.

2011. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi, utána néztem, tényleg elég macerás :(

megnézem a rossmannt :)

2011. dec. 2. 14:07
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Én is most akarok a napokban hozzálátni a szappankészítéshez.

Mert a mannaszappan nekem nagyon drága.Kiszámoltam kb.200-400ft között jön ki házilag hasonló szappan és kedvem szerint variálhatom.


+Szerintem az a legmegbízhatóbb ha Te csinálod.

Én nem bíznék a boltiban.

Sajnos nem egyszer találkoztam olyan "natúr" szappannal aminek csak a neve volt az,ha megnézed az összetevőit és a nátrium-hidroxidon,oliva olajon és a vízen kívül más is van benne akkor nem annyira natúr.

Annyi "nehézség" az olivás szappanoknál,hogy annak a leghosszabb az érési ideje.Míg egy átlagos szappan 4-6hét alatt érik be az oliva több hónap van,hogy fél év.De érdemes kivárni!!:) A titok sokat kell csinálni és akkor szépen lassan beérnek.


Több módja is van itt találsz róla infó,

NAGYON RÉSZLETESEN VIDEÓVAL:

[link]


És kipróbált receptek is vannak itt,ami ritka mert mindenki kincsként őrzi... ;)

A hideg eljárással készülőt választanám/válaszom.

Sok sikert!

Irj,ha sikerült csinálni!:)

2012. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!