Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez nem pattanás, de akkor mi?

Ez nem pattanás, de akkor mi?

Figyelt kérdés
Tehát van az arcomon (a számnál) valami, ami nem pattanás, viszont nem tudom mi és mit kell vele csinálni. Elég érzékeny ott és fájdalmas, ha megnyomom, olyan, mint ha egy kis "gubó" lenne a bőr alatt, és már elég piros is lett. Ezt nem lehet kinyomni mint egy pattanás, vagy mégis? Mit kell vele kezdeni?
2011. okt. 18. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Furunkulusz? Ne félj, nem minden esetben rosszindulatú.Néha nekem is szokott ilyen lenni. Be kell kenni erre való krémmel és eltűnik.

De ha két hét alatt nem múlik el, akkor bőrgyógyász.

2011. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De akkor nem kell semmit sem csinálni vele, csak hagyni hogy lelohadjon?
2011. okt. 18. 11:29
 3/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem, hogy pontosan mi is az a furunkulus, és ez nem az szerintem, mert az ajaknál nincs szörtüsző, ráadásul nem gennyesedik a közepén. Lehet, hogy herpesz? De az nem ilyesmi, vagy igen?
2011. okt. 18. 11:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a herpeszt is, de nem produkálja aozkat a tüneteket (viszketés pl)
2011. okt. 18. 11:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Alattomos pattanás, ami még nem ért be, azért nem lehet kinyomni.
2011. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet, csak ennyi idő alatt már be szokott, mindenesetre nem lehet valahogy gyorsítani, mert péntekig el kéne tűnnie :D
2011. okt. 18. 11:57
 7/13 anonim ***** válasza:
A Tetran előhozza hamar, vagy a fogkrém.
2011. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akne, a bőr túl mély rétegeiben kljött pattanás, hormonális okai vannak. Ha abban a korban vagy, és más problémád nincs, akkor bőrgyógyász ad rá jó krémeket, pl: Skinorent, ha már kinőttél a tizenéves korból vagy más hormonális zavarra utaló tünetid vannak, akkor meg endokrinológus
2011. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, amúgy 20 éves vagyok, már elmúlt az a korszak, hogy tele legyek pattanással, de néha-néha előjön egy-kettő.
2011. okt. 18. 12:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy-két pattanás még nem probléma, gondolom összefüggésben lehet a ciklusoddal is.
2011. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!