Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha soha többé nem mosok...

Ha soha többé nem mosok samponnal hajat, hogy fog kinézni a hajam?

Figyelt kérdés

Gondolom nem lenne olyan szép, puha tapintású, fényes.

De, nagyon durván nézni ki, ha csak simán vízzel mosnám meg?

Milyen lenne?


2011. okt. 3. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mocskos és zsíros.

próbáltál már egy jó pörköltes edényt csak vízzel lemosni? a víz nem ooldja a zsírt.

és a szmog, kosz, stb, ami ráragad a hajadra, fejbőrödre, szintén nem az igazi. azért kell valami tisztítóerő. :D

2011. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után nagyon bezsírosodna, mert a víz nem mossa le a zsírt. Viszont később (1,5-3 hónap) csökkenne a faggyútermelés, nem zsírosodna.

Van egy ilyen konkrét hajmosási módszer, hogy csak vizet használsz. Angolul "water only washing method" a neve. Aki viszont ezt csinálja, az naponta átkefézi a haját valódi sörte kefével, amit minden használat után ki kell mosni. Ez eltávolítja az elhalt hámsejteket a fejbőrről, a zsírt eljuttatja a hajvégekhez, valamint le is szedi egy részét, úgyhogy valamilyen szinten tisztítja is a hajat. Hónapok eltelhetnek, mire normálisan néz ki a haj, de ennyi idő után már nem lesz zsíros és ronda. Beáll erre a rutinra és nem nagyon lehet róla megmondani, hogy samponnal nincs mosva. De ehhez túl kell élni amíg átáll a haj és először nagyon igénytelenül néz ki.

Én ezt a módszert nem próbálnám ki, de van egy másik, amit már kipróbáltam. A "conditioner only washing method", amikor csak balzsamot használsz hajmosásra, sampont csak nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem. Nekem tök jól működött, csak meg kellett találni a megfelelő balzsamot. Mivel ezek nagy része tartalmaz alkoholt nem marad zsíros a haj. 9 hónapig így mostam hajat, és senkinek nem tűnt fel. Szép fényes, puha, könnyen fésülhető és illatos volt mindig.

2011. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló miylen balzsamot használtál?


egyébként igaz ha nem mosol hajat egy idő után megtisztul ezt én is hallottam már mondták, gondolj pl a kutyákra akiket nem fürdetnek mégis szép fényes a szőrük

2011. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de a kutyának nincsenek izzadságmirigyei, ezt elfelejtitek...

Amúgy ha csak vízzel mosod, akkor tényleg nem lesz koszos, a port és a zsír egy részét is lehozza a melegvíz, de kb olyan, mintha a testedet is csak vízzel mosnád, és nem hasznlnál se szappant se tufürdőt, tehát azért nem lesz ugyanolan...

Ha rövid hajad van, akkor még oké, de hosszú hajnál nem lesz túl előnyös a végeredmény...

Én egyébként nem értem mi bajod a samponnal és hogy ennek mi értelme lenne... A sampon nem káros a hajadra, sőt...

2011. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nivea Straight&Easyt, de már sajnos nem lehet kapni azt hiszem.


21:13

A legtöbb sampon egyáltalán nem tesz jót a hajnak. Van olyan is, ami egész kíméletes, de ritka, mint a fehér holló.

2011. okt. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!