Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan világosíthatnám ki a...

Hogyan világosíthatnám ki a hajam saját magam?

Figyelt kérdés
Sötétbarnára festett a hajam, az eredeti színe középbarna. Ha minden festés alkalmával egy árnyalattal világosabb színű festéket veszek, akkor mennyire tudom kivilágosítani a hajam? Szőkítés nélkül, csupán hajfestéssel lehet a középbarnától világosabb hajam?
2009. ápr. 24. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima hajfesték nem nagyon világosítja a hajat, vagy ha igen akkor sok idő kell neki. Van a Lorealnak egy hajfestéke, amivel jól lehet világosítani, és nem olyan mint egy szőkítőpor. Loreal Excellence a neve, és ebben pedig a Blonde Supreme árnyalatok azok amelyek világosítanak, a többi Excellenctől eltérően ezen kék jelzés van. Három árnyalatban kapható. Először ezzel bekened, aztán rámész egy olyan hajfestékkel, amilyet szeretnél. Én is így csináltam meg barnából, sötétszőkére a hajam. Egyébként Dm-ben, Rossmannban megtalálod.
2009. ápr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni kell, mert a a festék és az oxidálószer keverékére hat a hő, az is, amit a fejbőr termel. Emiatt előfordulhat, hogy a töve világosabb lesz. Ezért szokták a fodrászok az első szőkítésnél a tövet kihagyni (1-2cm), majd kb. 15-20 perc után felhordani a tövekre is a festéket, és még 15-20 perc után ellenőrzik, hogy egyszínű-e a tő és a hajvég. De ha túl száraz és töredezett a hajvég, akkor megint nem garantált az egységes szín.
2009. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy a festett sötét barna hajat csak a hidrogén tudja világosítani, mivel a barna festékek vörös színpigmenteket tartalmaznak, és nem igazán tudja más kivilágosítani csak a festék. Esetleg valami erősebb, hidrogénes világosító árnyalatú festék. (A Palette sarki ezüst szőkéje tud 2-4 árnyalatot világosítani, de nem tudom, hogy a sötét barnával mit csinálna, lehet csak vörösre fogná be.)

2009. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo! Es ez vilagositana egy picit fekete hajon is?
2009. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A feketét nem hinném, hogy leszedi. Viszont a Loreal Efassor igen. Ez fodrászkellékesnél kapható.
2009. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!