Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mért marad megszilárdult...

Mért marad megszilárdult réteg a pattanás helyén?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne nekem ez a kérdés mivel az arcomat nagyon féltem és nem akarom ,hogy lyukas legyen...

miután kinyomtam a fehér közepű pattanást kijön vmi trutyi meg vér. na most a vér az megalvad szerintem és lesz ott egy szilárd réteg.kezdek nagyon félni mert ezek folyamatosan lejönnek... Szóval ha lejönnek akkor nem marad utánuk lyuk? mert már van pár hely ahol szürkés maradt a bőr...


2011. szept. 16. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz lyukas az arcod :D De amúgy meg ha ilyen problémád van, akkor el kéne menned kozmetikussal kikezeltetni az arcod és nem otthon nyomkodni.

Ha mégis otthon nyomkodod, akkor viszont mielőtt kinyomod az arcodon a pattanásokat, alaposan arcotmosol, majd gőzöléssel, vagy meleg vizes borogatással felpuhítod a bőröd, ezután nem puszta kézzel, hanem zsepivel, vagy legjobb esetben pamut kendővel (vagy régi rongyzsepivel) esel neki, és miután kijött a faggyú és a vér utána egy kis vattapamacsra teszel gyógyszertári alkoholt és azzal lefertőtleníted.

De tényleg legjobb lenne, ha elmennél kozmetikushoz, kortól nemtől függetlenül mindenkinek rendbe tudják tenni az arcát úgy, hogy tuti nem marad utána heg...

2011. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem,nem marad és ez gyógyulási folyamat része.
2011. szept. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
csak mindig megijedek ha lejön 1 ilyen cucc...
2011. szept. 17. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!