Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A babaszappan tényleg jó...

A babaszappan tényleg jó problémás bőrre?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés van a fórumon a pattanásokkal kapcsolatban,olvasgattam közülük egy párat,és írtátok sokan,hogy a babaszappant használjátok és segít. Arra lennék kíváncsi,hogy milyen gyakran használjátok? Mennyi ideig hagyjátok az arcotokon? Mást használtok még ezen kívül? Rengeteg tonikot kipróbáltam már,de egyiknek sem volt valami nagy hatása. Valamit muszáj kezdenem a bőrömmel,mert borzasztó csúnya. :-( Esetleg más szappan is jó a baba helyett?

Nagyon megköszönném a válaszokat!


2011. aug. 31. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogy jó!!!A szappan borzasztóan kiszárítja és irritálja a bőrt,utána meg tisztára lehámlik,piros foltos,vízhiányos lesz.

Nem pattanásokra találták ki.

Bőrgyógyászhoz kell menni,vannak olcsó jó készítmények,amik csodákra képesek.

2011. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
baba szappan semmire nem jó. Amikor ránéztem erre először nem tudtam hogy konkrétan miről van szó, de a baba szappan nem segít a pattanásokon. Bőrgyógyászhoz menj el ő feltud írni neked egy jó kenőcsöt ami csodákra lehet képes. Ha alapból érzékeny a bőröd mindenhol akkor Baba márkájú készítményeket használhatsz tisztálkodásra mert azok tényleg kímélik a bőrt. Ha nagyon szenvedsz a pattanásoktól akkor menj kozmetikushoz aki rendesen le kezeli neked, házilag nyomkodni nem előnyös mert könnyebben el fertőződhet.
2011. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Magyar Szappankészítők Egyesületének írásából...


Mi van a bolti szappanokban?



Most azt fogom elmondani, hogy mi van a bolti szappanokban, ami nincs a háziakban, és néhány egészen meglepő kijelentést is megkockáztatok majd.


Mindjárt az elején az, ami számomra a legmeglepőbb volt ma, mikor a bevásárlókörút során az anyaggyűjtést végeztem. Megnéztem egy csomó szappant: rosszabbnak tartottakat a Metroban, és "bio"-bbnak látszókat a Herbaházban, hogy mi mindent tettek bele.


Az első meglepetésem a Metroban ért: a Sima, mezei, legolcsóbb "Baba" márkájú babaszappan igazi szappan! Marhafaggyúból és pálmamagolajból készült! Van persze benne még víz, konyhasó, meg mindenféle adalékok, de mégis!


A másik meglepetésem a Caola mosószappan volt, amire konkrétan ez volt ráírva egyebek mellett: Szappan >30%. Tökjó! és még?


A másik meglepetésem a Herbaházban ért: A természetesnek látszó, és annak is csomagolt szappanok ugyanazokat az összetevőket tartalmazták, mint a babaszappan. Volt olyan, ami tételesen megegyezett, még a sorrend is stimmelt. Mások más kiindulási olajokat használtak, de ugyanúgy tettek bele sót, glicerint, komplexképzőt, tartósítót(!), parfümöt, titán-dioxidot.


Én sosem értettem miért van ez! A sót még értem: annak kifejezett bőrápoló hatása van, ráadásul tökéletes költségcsökkentő. A glicerinről hasonló dolgokat lehet elmondani. De miért van a bolti szappanokban komplexképző, tartósító, TiO2, Vagy éppen SLS?


A dolgok a saját szappankészítő praxisomból lassan megvilágosodtak.


Kezdjük a legegyszerűbbel: a Titán-dioxid egyszerűen fehérítő. A parfümtől lesz illatos a szappan, az illóolajokban ebben az esetben nehezen lehet megbízni.


A komplexképző (EDTA, Na-etidronate) jelelnlétét már nehezebb volt megérteni, de íme: azért teszik a szappanhoz, hogy ne avasodjon. Úgy tűnik ugyanis, hogy a fémsók nyomai a desztillált vízben katalizálják az avasodást. Erre azt a megoldást találták, hogy a fémsókat kémiai kötésben tartják, így az oxidálódással járó avasodást késleltethetik.


De megvallom őszintén, a tartósítószert még mindig nem értem.


Az SLS-t leginkább átlátszó szappanokban találni. Nehogy olyat vegyetek a boltban! Az ilyesmi az SLS-től és a nagymennyiségű propilén-glikoltól lesz átlátszó! Én is tudok átlátszó szappant csinálni, természetes összetevőkből is, de az azért sose lesz ennyire átlátszó, mint ezek a boltiak.


Hát körülbelül ennyi. Csodálkoztok, hogy nem az igaziak? hogy szárítják a bőrünket?, hogy az arcunkra nem ajánlják őket?


Én nem...

2012. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!