Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Meg lehet előzni a pattanásokat?

Meg lehet előzni a pattanásokat?

Figyelt kérdés

Ha sikerül is eltüntetnem jön a következő,főleg azelőtt mikor megjön.Valami megoldás?

(persze az arcomat rendszeresen tisztítom)


2011. aug. 26. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Étrendre is figyelj. A lényeg hogy lehető legkevesebb zsíros kaját próbáld meg enni, és a fehérjéket se vidd túlzásokba. A pattanásokat nem fogod tudni meg előzni 100% osan mivel tudod a hormonok is tombolnak benned, így csak csökkenteni tudod. Használj több féle arctisztítót, egy szeszeset és egy egyszerű krémet is hogy annyira ne száradjon ki a bőröd. Ez ezzel jár sajnos.
2011. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
próbáld ki a szalicil alkoholt, gyógyszertárban megkapod 300-500 ft-ért, csak vattára rá esténként és áttörölni az arcod. Meg az étkezésre is figyelj oda, főleg ha zsíros a bőröd. Én pl. leálltam minden tejtermékkel, és a kristálycukorral, helyette gyógyteákat iszom, nádcukorral. Esetleg még gőzölhetsz is kamillateával naponta-kétnaponta. A tonikokat én teljesen mellőzöm már, mert csak kiszárították az arcom, amitől rosszabb lett a dolog. Szóval, tartsd tisztán az arcod, de ne hagyd hogy kiszáradjon. Használj szalicil alkoholt, vagy szalicil alkoholt tartalmazó krémet, kenőcsöt. Figyelj oda az étkezésre, a túl fűszeres, szénsavas kaják is rosszul hatnak. Illetve ami nagyon fontos, ne nyúlkálj az arcodhoz! Mikor azt veszed észre hogy viszket az orrod/homlokod/bármid, inkább vakard meg az alkaroddal/felkaroddal, de a tenyereddel, az ujjaiddal messziről kerüld el az arcodat. Hidd el, z az egyik legnagyobb dolog amit tehetsz, hogy nem nyúlkálsz az arcodhoz. :)
2011. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!