Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Májusban akarom leborotválni...

Májusban akarom leborotválni vagy szőrteleníteni a lábamat. Hogy kezdjek hozzá? Mivel csináljam - jó a borotva? Vagy?

Figyelt kérdés
14/L
2009. ápr. 17. 16:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Én borotválkoztam,de megbántam,erősödik tőle a szőr szóval jajjj:S

Én azt tanácsolom,hogy gyanta vagy epi,ha jól bírod a fájdalmat.Ha nem akkor krém

2009. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Csak megerősíteni tudom az eslőt :D
2009. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
elsőt*
2009. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A borotva tényleg nem érdemes... Sokan mondják, hogy "ÁÁÁ nem erősödik a szőr" de nézd csak meg egy 20, meg egy 40 éves pasi arcát, hogy a sok borotválkozástól milyen szúrós lesz... Szerintem a krém sem a legjobb megoldás, mert gyorsan kinő utána a szőr, mert ugye csak a tetejét szedi le... A gyantát pedig bonyis felmelegíteni, meg újat venni, becsíkozni, aztán rajta marad a lábadon, azt le kell olajozni hogy ne ragadj meg ilyesmik...


Én az epilátort tudom javasolni, 2-3 hétig nem nő utána szőr, és a lábak (ha már gyakorlott vagy) 10 perc alatt megvannak... Persze, először fáj, de ez kb. az első 20 szőrszál, utána a szervezeted fájdalomcsillapítót küld oda (De tényleg!) és már alig érzed a 2. húzást...


Epilátorral úgy kell szőrteleníteni, hogy a szőrnövéssel ellenkező irányban (Mondjuk ez minden módszernél így van) húzod az epilátort, és az ugye forog, és kitépkedi... Bármennyire fáj az első húzás, nem szabad gyorsan csinálni, mert akkor mehetsz át rajta még egyszer... A sípcsonton/ vádlin általában lefelé nő a szőr, tehát felfelé húzod az epilátort, és utána én spec. 90%-os alkohollal le szoktam fertőtleníteni. És utána 1 napig nem szabad vízbe menni, mert elfertőződhet (Nálam az egész családnak begyulladnak a szőrtüszői olyankor, nekem soha nem, de azért először érdemes vigyázni) és ha fürdesz, akkor ne forró vízben, és ne tusfürdőzd agyon. És óvatosan töröld, mert az is irritálhatja... Az epilálás után piros pöttyök lesznek a lábadon -- Ez teljesen normális, 1 nap alatt elmúlik.

Amúgy egy Philips epilátor kb. 5000 Ft-ba kerül, szóval nem is olyan vészes, és annak mosható a feje... Az epilátortól meg a gyantától amúgy idősebb korodra már egyre kevesebb szőrszálad lesz, szóval megéri azzal kezdeni!


Szóval azért van hátárnya is, de sokkal kevesebb szerintem, mint a többinek. Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van még, írj nyugodtan!

2009. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem írtam, hogy szerintem a combod hátsó részén ne próbálkozz epilátorral, csak ha magas a fájdalomküszöböd, mert az tényleg elég brutál :D Ha ott nagyon akarsz szőrteleníteni, akkor oda csak a krémet javaslom, de annak már írtam a hátrányait, és az a baj, hogy a krémet többször kell venni ha tartósan szőrtelen akarsz maradni, és hát az nem olcsó.
2009. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi, de nincs pénzem epilátorra
2009. ápr. 17. 17:26
 7/18 anonim ***** válasza:
Akkor gyűjtsd egy kicsit a pénzed rá (Én is azt csináltam, ha ünnepekre kaptam pénzt, azt félretettem, mivel keresetem még nincs :D) Tényleg megéri.
2009. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
ok, de akkor is borotválni fogom vagy krémmel, nekem nem kell epilátor...
2009. ápr. 17. 18:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Én borotválom,de megbántam most fogok átszokni az epilátorra.

Nekem borotválás után már 2x is pöttyös lett a lábam,viszketet és reggelre még több lett,most is van ilyenem:S én pont ezért szokok le róla...

Egyébként akkor már inkább krém,ha van rá kereted...

De sztem beszélj anyuddal az epilátorról,neki nincs?Ha nincs,lehet,hogy belemegy hogy vegyetek eegyet!:)

Egy próbát megér.

14/L

2009. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kicsilány, ha krémre van pénzed, akkor epilátorra is van. Gondolj arra hogy a krémet mindig kell venni, néha egy tubus nem is elég egy alkalomra. Az epilátort elég egyszer megvenni és évekig tart. A krém kb. 1500 ft-tól kezdődik (... amelyik jó is vmire...) és egy hétig sem tart a hatása. Számold már ki mennyibe kerül egy évi...
2009. ápr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!