Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett vöröst szőkíteni? (! )

Festett vöröst szőkíteni? (! )

Figyelt kérdés

Az eredeti színem fekete és már sok fajta festéket kipróbáltam a palette-n keresztül szinte mindent voltam már rézszőkén át a kékesfeketéig szinte minden árnyalat,igen ám,de olyan módon fogták be a hajam (már az első festéstől) hogy a hajtőnél hasonlított az éppen adott színre de viszont a hajvégig haladva egyre sötétebb volt vagy is kialakult egy szivárvány a hajamon hiába csináltam javító festést azaz festettem be ugyan azzal a festékkel 1,5-2 hónap elteltével. Kb 2 évvel ezelőtt kipróbáltam a Kallos féle festék és hidrogént kezdetnek egy gesztenye barnával,ami igaz a hajamnál sötétebb színt eredményezett az amúgy is sötét árnyalatnál.De viszont annyival jobb volt hogy már csak 2 árnyalat volt látható a hajamban vagy is itt is a felét eléggé az alját már kevésbé fogta be... Most végre eljutottam oda hogy most kb 1 hónapja befestettem sötét szőkés vörös árnyalatra,de viszont 2x 12% -os hidrogént használva, első alkalommal 40 percig volt rajta,ami kb 2 árnyalatt világosabb színt eredményezett a hajon (aminek végül is örültem) :D és már az utófestésnél márcsak épp hogy a végét kellett festeni és mostmár full egy színű lett az egész :D (igaz világosabb mint ami eredetileg lenne). Így úgy néz ki nekem a Kallos beválik...igen ám de nem tudom a szőkénél mit eredményezne,hogy már amúgy is vörös színben virítok :( Esetleg az a módszer beválna e hogy egyre világosabb vöröst festek a hajamra és e módon "szívatom" le a színt a hajamról? (és ezáltal hogy nem szín tiszta hidrogént használok így a hajamat is kímélhetném) Mennyire fogná be egy szőke festék egyáltalán a vörös színt? Tudom hogy elsőre nem lenne perfect,de lehetséges a dolog,pl úgy ahogy az első kérdésemnél,az egyre világosabb színt festeni verziónál említettem? Vagy talán befogná a szőke simán is ha már a vörös színem 12%-os hidrogénnel világosabb lett mint amilyennek kellett volna lennie? :))

Aki tud segíteni azt nagyon megköszönném!

Válaszokat előre is köszönöm!

Egyébként elsőre ezt a színt szeretném elérni:

[link]

Majd fokozatosan ezt:

[link]


2011. aug. 19. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Csodálom hogy egyáltalán van még hajad :O de komolyan..a legfontosabb, hogy soha többé ne használj Palette festéket! A fodrászom mesélte hogy abban a márkájú festékekben olyan összetevők vannak, hogy teljesen szétbarmolja a hajad belső szerkezetét, és szinte beleégeti a festéket..és ugye a későbbiekben is szenvedhetsz vele hogy kiszedd belőle. Én azt mondom neked hogy ne vegyél túl világos szőke festéket, mert attól egy idő után a sok vörös miatt be fog sárgulni a töved, ami rém undorító. Próbálj találni egy semleges színt, ami a te esetedben egy sima sötét szőke lenne. Egy 2-3 alkalommal fesd mindig ugyan erre a színre és egy idő után ki fogja ütni a vöröset, és utána is fokozatosan vedd világosabbra. Jöhet a közép szőke, aztán a világos szőke és így tovább. Mindig csak pár árnyalatot ugorj, ne ilyen drasztikusat :)
2011. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A tapasztalatok sora mondatja azt velem,hogy a palette tényleg nem a legjobb választás,mert abszolút "kiüti" a hajat minden téren,ahogy csak lehet és igen nehéz a használatával,egyik színből a másikba ugrani,sőt még ugyan annak a színnek egy sötétebb vagy világosabb árnyalatába áttérni is igen macerás dolog...de tény,ami tény,hosszú ideig megmarad az éppen festett szín,tehát minden mértékig TARTÓS HAJFESTÉKnek mondható :D

Nagyon köszönöm a segítséged (válaszod) és igyekszem fokozatosan elérni a kívánt színemhez...bár elég türelmetlen vagyok :D

2011. aug. 29. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!