Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont ajánlotok?

Milyen sampont ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nizoralt használok. A hagyományos samponoktól viszket a fejem és hámlik a fejbőröm. Ez egy évvel ezelőtt kezdődött. Gyanús volt, hogy pszoriázis, mert a családban előfordul ilyen. Bőrgyógyász szerint ekcéma. Az a probléma, hogy a Nizoralt hosszútávon elvileg kéthetente lehet csak használni, én meg hetente kétszer mosok hajat. Így is mire megmosom, már nagyon zsíros a hajam, nem szeretek így kimenni az utcára.

Tudtok olyan sampont amit akár naponta is lehet használni és jó a bőrproblémámra is?


2011. aug. 8. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Babydream-et használok. Márcsak az összetevők miatt is, és kamilla sampon. Nekem nagyon bejön. De mindenkinek más a bőrtípusa. Azért egy próbát megér.:)
2011. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem seborrhea-s a fejbőröm (hasonló az ekcémához, a lábam és karom volt ekcémás:)), és szimpla gliss kur-t használok, illetve a fejbőrömre a nizoralhoz hasonló, gyógyszertárban kikevert kénes sampont. miután elhasználtam, javult a helyzet, szinte tökéletes lett a fejbőröm:D de sajnos ezt börgyógyásznak kell felírni. Viszont a hatás megtartásáért minden hajmosásnál használok egy gyógyszertárban kapható gyengébb kénes sampont (Detergens Sulfuratum), és ezzel is jól tartja magát a fejbőröm. szerintem amikor nem nizoralt használsz, akkor ezt hsználd a sampon és balzsam között. kb 200 forint:)
2011. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mr.iglo válasza:
Most viccen kívül! Mosd meg a hajad, és utána ecetes vízzel öblítsd le (kb 10/1 arányban) és utána öblítsd át sima vízzel. A szag elmúlik emiatt ne aggódj elpárolog... hidd el nem lesz vele gondod
2011. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. igen az ecetes viz az egyik legjobb a hajnak.
2011. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem babasamponnal probalkozz. valami jo minoseguvel:)
2011. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az ecetes megoldással kapcsolatban:

Ha egyszer sima samponnal mosom a hajam, utána hetekig tart a viszketés, hiába használom közben a nizoralt. Tehát a bőrömnek kifejezetten a sampontól van baja (ez ugyebár az ekcémára jellemző). Tehát ha sima sampon használata után közvetlenül beecetezem a fejemet, akkor az "semlegesíti" a sampon hatását?

egyébként régen nekem is volt a csuklómon és a könyökhajlatomon ekcéma

2011. aug. 8. 20:08
 7/7 A kérdező kommentje:
A Nizoralt gondolom, a kén miatt nem lehet napi szinten használni. Az ecet nem lesz káros hatással a bőrömre, ha minden nap használom?
2011. aug. 8. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!