Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lesz még valaha olyan dús,...

Lesz még valaha olyan dús, egészsége a hajam, mint ritkítás előtt? (katt)

Figyelt kérdés
Úgy 2 éve kiritkíttattam a dús hajam elég rendesen, ami kivasalva jól nézett ki, de utána ha copfba raktam, a vége olyan volt, mint egy söprű. Előtte mikor befontam tovább is tartottak a hullámok, és télen is más volt az állaga, ritkítás óta hiába vasalom télen, a hideg hatására úgy szétmegy, nem tudom ezt pontosan leírni. Aki tapasztalta, biztos tudja, miről beszélek. Azóta sűrűn voltam a fodrásznál, volt egy olyan elképzelésem, ha sokat vág belőle, majd csak egybenőnek. De az a dús fogás, ami előtte volt, mikor copfba fogtam, még mindig nincs sehol. Pedig azért eléggé hozzánőtt már. A másik, amit tapasztaltam, hogy hajmosásnál a kádba sokkal ragadósabb, óvatosan kell vele bánnom, nehogy húzzam, vagy kihúzzam. Volt már valaki hasonló cipőben? Esetleg mennyi idő múlva lesz ugyanolyan? Félek, már sose. Bár akkor azért akartam a ritkítást, mert az se tetszett, de mégis olyat szeretnék. Soha többé nem ritkíttatok. 18/L
2011. aug. 8. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az lenne jó, ha nem vasalnád, ritkítás nélkül is tönkreteszi ennyire a hajat (saját tapasztalat), de ha mégis valamiért muszáj, akkor legalább a copfot mellőzd. Húzza a hajhagymákat, kevesebb lesz tőle a hajad, kihullik és a fejbőrnek sem jó.
2011. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, amikor csak tehetem mellőzöm a vasalást, de a copf nélkül nyáron kibírhatatlan, meg akkor annyira nem kusza. Tényleg nagyon melegít ez a sok haj. De a vágást azt mindig megcsináltatom, az szerintem fontos a hajnak.
2011. aug. 9. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez inkább a vasalás miatt van.

Ne vasald, és ha meg akarsz szabadulni a ritkított hajtól, az egyetlen hatásos módszer, ha lenöveszted a hajad, aztán a nagy részét levágatod. Apránként vágatva egy évezred kell neki. xD Persze ez csak elég hosszú hajnál működő módszer, meg ha nem félsz radikálisabban belevágatni. :S

De a vasalást felejtsd el, az teszi tönkre elsősorban, hidd el. Anélkül nem lesz olyan hajad, mint előtte. Ha meg sokáig gyilkolod a hajad, lehet sose nő vissza az összes.

2011. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!