Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tehetném kezelhetőbbé...

Hogyan tehetném kezelhetőbbé a hajam?

Figyelt kérdés
szóval már jóideje növesztem a hajam, a derekamig ér. amikor megmosom, utána 1-2 napig jól kezelhető, kifésülhető és selymes. de aztán utána egyszerűen kifésülhetetlen! egy nap után akkora csomók lesznek benne, mintha 2 hete nem fésültem volna ki! alvás közben mindig becopfozom, hogy ne kósolódjon össze, de ez sem hat! hatalmas nagy bumszlik lesznek benne, és mikor kifésülöm, kitépem a felét és volt már, hogy a fésű is elgörbült a hajamban, sőt már tört is bele!nem szeretném levágatni, nem tudtok valami jó szert,balzsamot vagy valami jó módszert? pls.
2011. aug. 6. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért van, mert a balzsamok bevonják szilikonnal a hajat, ami pár nap után lekopik, és marad a kiszáradt haj ami gubancolódik. Vagy töredezés miatt.

Próbáltad befonni éjjelre? Én mindig úgy alszom és jó így. Nem töredezett a hajad? Attól is lehet, hogy kócolódik és nehezen fésülhető. Ha beletörted a fésűt, akkor nem jól fésülöd! És így nem is csoda, hogyha törik. Ha téped a fésűvel attól nagyon tönkre tud menni. Milyen fésűt használsz? A nagy fogú fésűk a legjobbak a kibontáshoz. Nekem ilyen van: [link]

Mindig az aljáról kell elkezdeni fésülni és óvatosan haladni felfelé. Ha fentről kezded és cibálod a fésűt keresztül rajta, attól csak rosszabb lesz. A hajkeféktől is, nagyon ártalmasak tudnak lenni a hajra. Mindenképpen vágass a hajad végéből, akkor nem fog annyira gubancolódni. 2-3 centibe nem fogsz belehalni. :) Szebb is lesz a hajad, és könnyebben fésülhető. Barátnőm is volt úgy, hogy nagyon törött volt a haja, és alig tudta kifésülni. Kb. derék alá ért neki. Együtt szoktunk fésülködni a suliban, én fél perc alatt végeztem, pedig nekem combig ér a hajam (de nem törik és ráadásul sokkal vastagabb is), neki meg percek kellettek, mire kibontotta. Drasztikusan oldotta meg, mert levágatta hátközépig érőre az egészet.

Ami neked sokat segíthet szerintem az az olaj. Vegyél hajolajat (kb. 350 Ft), és mosás után törölközőszáraz hajra tegyél belőle úgy 3 cseppet a tenyeredre, dörzsöld szét és oszlasd el a hajadon a nyaktól lefelé eső részen. Óvatosan fésüld át. Ettől puhább, fényesebb és könnyebben kezelhető lesz a haj. Száraz hajra is lehet tenni olajat, de ott vigyázni kell, mert könnyebben zsírosnak tűnhet tőle. Én mosás előtt is szoktam, fél nappal előtte kicsit nagyobb mennyiséget teszek a hajamra, majd hajat mosok (a nagy mennyiség mondjuk a mosás utáninak a duplája). Olaj nélkül tuti nem nőtt volna meg ekkorára a hajam. Nem azért, mert ettől gyorsabban nő vagy ilyesmi, hanem csak segít megelőzni a töredezést.

2011. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem mondjuk ez vállt be. :) De ahogy az már az előttem szóló is írta, ha befonod éjjelre, az is segít.

2011. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első válaszoló, nekem is ugyanolyan fésűm van :D

a hajolajat azért kipróbálom.

köszönöm a válaszokat! :)

2011. aug. 7. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!