Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez milyen bőr hiba, és, hogy...

Ez milyen bőr hiba, és, hogy tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Szóval most 15 éves vagyok (lány).Körülbelül 13 éves koromban, homokszemnél éppen, hogy nagyobb barna kis "valamik" :D jelentek meg az arcomon. :S Amik egyébként tapinthatóak, és leginkább sőt kifejezetten csak a szemem körül jöttek létre. A kozmetikusom aki egyébként csak 1-1,5 éve van a pályáján, szóval nem túl tapasztalt, azt mondta, hogy szerinte nagyon apró szemölcsök amik a kamaszkor miatt alakultak ki, és a kamaszkor elmúltával el is fognak tünni maguktól. Én meg csak azóta is nézek, hogy ez hogy lenne már szemölcs, hogyha sokkal "szebb",apróbb, és tényleg szemölcsre emlékeztet a legkevésbé.Ezt tudattam a kozmetikusommal aki erre azt felelte, hogy akkor lehet, hogy valmi féle "gríz", vagy micsoda.

De azóta sem tudom, hogy mi is ez valójában, így kezelni sem tudom. :(

Bőrgyógy.-ra meg nem szeretnék elmenni vele, mivel akikkel eddig beszéltem csak szidták a hely bőrgyógy.-ot, hogy nekik csak rosszabb lett, így hát én sem akarok az ő hibájukba esni.

Nagyon-nagyon megköszönném, hogyha valaki már tényleg eltudná nekem mondani,hogy mi is ez...leinkább HOZZÁÉRTŐK válaszát várom ! :)

Előre is köszönöm !


2011. aug. 4. 18:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Ricinusolaj jó lenne rá ???

Bár nem tudom,hogy mi, de elvileg a ricinusolaj jó a szemölcsre...,mondom szerintem nekem nem szemölcsöm van, de a szemölcs "durvább" bőrhiba ezért gondolom az enyémre is jó lenne.

De nem biztos...,bocsi a találgatásért,csak kétségbe vagyok már esve :) .

2011. aug. 4. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, én nem vagyok hozzáértő, de az egyik osztálytársamnak voltak apró, fehér/bőrszínű pöttyök a homlokán, amikor kisebb volt, és ő azt mondta, sima étkezési konyha sóval leradírozta minden nap a homlokát. Joghurtba is keverheted a NEM jódozott, finom szemcsés konyha sót, de simán bevizezed, és szépen áttörlöd vele a bőröd. Azt mondta, ő minden nap csinálta, bár ezt nem ajánlják, heti 2-3 alkalmat ajánlanak. De neki elmúlt ettől. Remélem segítettem! :)
2011. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Képet nem tudnál feltenni arról a területről, ami olyan? Így lehet megtudnám mondani! De a szemkörül általában milliumok(grízek)jelennek meg, amiket kozmetikus ki tud szedni!Nekem is szokott lenni!!


21L

2011. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló köszönöm tényleg sokat segítettél ! :)

Második, a kozmetikusom azt mondta, hogy ezt nem szabad eltávolítani, vagy legalábbis ő nem akarja...

2011. aug. 6. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!