Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szalicilsavas alkoholos...

Szalicilsavas alkoholos arclemosótól alakulhatnak ki újabb pattanások, dudorok?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász írta fel. Eddig 2szer kiváltottam a receptet és szebb lett az arcom. De most harmadszorra is kiváltottam, és sokkal erősebb volt, mert nagyon égette az arcom, meg húzta össze. És lemostam vele arcom kb. fél óra múlva pattanás féle dudorok jelentek meg az arcomon. Sajnos este is lemostam vele, reggelre még rondább lett :( És msot nagyon ég az egész arcom, meg orromról bőr is jön le. És valamelyik pattanásból iylen sebszerű zúzódás lett. Ha elmegyek kozmetikushoz most, ő tud segíteni? Én így nem megyek sehova..nagyon ronda dudoros az arcom. Segítsetek :((
2009. ápr. 5. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pattanás elvben nem alakulhat ki tőle, de amit leírtál az nem is pattanás, hanem az arclemosó marta le a bőröd (ha belegondolsz, az, hoyg lejön a bőr az orrodról elég durva). Sztem menj vissza a bőrgyógyászhoz (esetleg egy másikhoz ha az előzőben már nem bízol), mert ezt már kezelni kell sajna a gyorsabb gyógyulás érdekében. Ahol kiváltottad a szalicilsavas vackot ott meg reklamálni kellene, mert ilyet nem lenne szabad csinálni egy szalicilsavas lemosónak...
2009. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. És neogranormon hatásos? Most bekentem vele az arcom, és hűsítő, meg jó neki.
2009. ápr. 5. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az első válaszadóval értek egyett, menny vissza a bőrgyógyászhoz és a patikába is. A neugranormon nagyon jó, nekem ilyen bőrirritáción volt az arcomom a clear&clear termékektől és éjszakára bekentem az egész arcom neugranormonnal és reggelre már egyáltalán nem volt vörös.
2009. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kiderült mi vt a baj. rossz lemosót adtak oda, valahogy összekeverték..-.- és ma hozták is a jót. de az arcom borzalom. nem csak az orromról jön le a bőr hanem az egész pofámról..+ még a piros valamik is ott viritanak.. bőrgyógyászati rendelés csak kedd délelött van itt. addig mitcsináljak h szebb legyen?
2009. ápr. 5. 14:04
 5/6 A kérdező kommentje:
élő aloe vera-nak aza nedve vagy mie?:D
2009. ápr. 5. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha magától is múlik nem kell visszamenni bőrgyógyászhoz, végül is ő nem tehet róla ő jót írt fel.

Pihentesd az arcod aztán ha már nagyjából rendben használd amit írt neked és majd eltűnnek ezek a dolgok.

Neogranormon jó, bár nagyon zsíros krém, de én is azt szoktam használni, az nagyon kíméletes.


Amúgy a bőrgyógyászod tudja, hogy az állandó szalicilsavazás megsemmisíti a bőröd természetes védőköpenyét és elvékonyítja? És hogy az alkohol szárítja a bőrt és elvonja a vizet és ráncosodni fogsz tőle?

Elvileg tudnia kellene... gondolom mérlegelt mielőtt felírta...

2009. ápr. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!