Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most kezdem el magam igazán...

Most kezdem el magam igazán sminkelni, segíts (? )

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy jók a MAC termékek. hol lehet őket beszerezni budapesten ,lehetőleg csepelhez, erzsébethez közel?és milyen MAC termékek vannak? hogyan kezdjek el sminkelni? alapozót tegyek a szemhéjamra is? semmit nem tudok! segítsetek.
2011. jún. 19. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

MAC termékek?? Erről még nem hallottam.

Igen, alapozó kell a szemhéjra is.

Pl. azért is kell, mert ha felteszel rá egy szemhéjfestéket, akkor tartós lesz, ha alatta le van alapozva.

Leírom, én hogy szoktam sminkelni.

Előszöris felkenem az alapozót szépen egyenletesen.

Utána várok egy kicsit, hogy megszáradjon és felkenem a púdert.

Azután jön a szemhéjtus (vizállót használok alulra és felülre is): cicásan kihúzom a szememet (mint Kleopátrának).

Utána felkenek egy olyan szemhéjfestéket, ami illik a ruhámhoz is: 2 színnel dolgozok: egy sötétebbel és egy világossal. A világosat mindig a szemöldököm alá kenem közvetlenül, a sötétebbet pedig lentebb és teszek belőlük alulra is egy kicsit. Valamint kissé összemosom őket, hogy ne legyen annyira szabályosan látható a két szín, tehát egybemosom kicsit őket.

Aztán felkenem a szempillaspirált több rétegben (alul és felül is). Utána még megigazítom a cicás vonalat erősebben. És végül felkenek egy rúzst, ami szintén illik a szemhéjfestékhez ill. ruhához. Pirosítót mostanában nem szoktam használni.

Remélem segítettem.

2011. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Douglasban lehet kapni, de készülj fel, hogy eléggé elkérik az árukat. Lehet kapni szemhéjalapozót is, de én sima alapozót használok a szememre, azon is megmarad a szemhéjpúder.
2011. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

MAC nagyon-nagyon drága, de az egyik legjobb.

Én alapozni szoktam, utána korrektor a foltokra, púder ecsettel és pirosító. Csak szemceruzát használok alulra-felülre, és alul el szoktam maszatolni fültisztítóval, aztán jön a spirál. Szerintem legyen alkalmi és natúr színű rúzsod is, és pirosító is legyen rózsaszínes és erősebb is. Tust csak alkalomra szoktam, az nagyon feltűnő és gyakorlat is kell hozzá. de alulra nem használom.

2011. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát akkor kell alapozó,szemhéjalapozó,szemfestékek,szemceruza,szemhéjtus,és rúzsok??? valami van még?

én így sminkelném magam: alapozó, szemhéjalapozó, rá szemhéjtus cicásnak, alulra nem nagyon, aztán szempillasprirál, végül vmi mattabb szájfény. ez igy jó?

2011. jún. 19. 20:25
 5/6 A kérdező kommentje:
jah igen, még annyi hogy ha kihúzom a szemem szemceruzával, és ugy rákenek a szemceruzára szemhéjtust, nem mosódik el? mert ha csak sima ceruza van rajta, elmosódik...
2011. jún. 19. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak most kezdtél sminkelni, ne vegyél nagyon drága terékeket. Ajánlom pédául az Essence-t, nem drága, de viszonylag jó minőségű. Esetleg még a Miss Sporty, a körömlakkjait nagyon szeretem. Alapozóért azonban érdemes több pénzt kiadni, mert ha sz@r minőségűt veszel, ez okozhatja a legtöbb problémát a bőröddel
2011. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!