Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » így kell használni a ricinusol...

így kell használni a ricinusolajat a hajra?

Figyelt kérdés
fölmelegítem aztán rákenem a vizes hajamra ráteszek egy zacskót betekerem egy törölközőbe várok egy estét aztán lemosom? és mennyi ricinusolajat használjak váll alá 10cm-el érő hajamra?
2011. jún. 16. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy offolok, de mire való a ricinusolaj, miben segít?
2011. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én szoktam hozzákeverni még olívaolajat is, de valaki úgy ahogy van magában keni fel. Száraz hajra szoktam, szerintem úgy jobban hat mintha a vizesre kennéd fel (de erről is megoszlanak a vélemények, hogy melyik a jobb, ha vizes hajra teszel valami pakolást vagy ha szárazra; nekem a száraz jobban bevált,hatásosabb). Egy estét én még sose vártam, 1-2 óra volt eddig a max amíg a fejemen volt de így is hatásosnak bizonyult. A mennyisége meg...nagyjából ugyanakkora lehet a hajunk, nekem van egy kiürült arckrémes kis tégelyem, amit félig töltök meg ezzel az olívás-ricinusos keverékkel, abban melegítem meg, majd kenem fel, bár én a hajtőre teszem eleve, aztán ami marad az meg eloszlik a végeire is.

A másodiknak: a ricinusolajat elsősorban hashajtásra használják (patikában kapható), de mindemellett segíti a haj, szempilla, szemöldök növekedését, erősíti azokat.

2011. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
még nem próbáltam ki de így ránézésre mivel elég sűrű sok kell belőle ha az egész hajamra akarok tenni nem?
2011. jún. 16. 18:47
 4/4 anonim válasza:
Ezért keverem olívaolajjal, ugyanolyan hatásos így is. Bár van aki az egész kisüveget amit vesz felhasználja a hajára...de úgy, hogy keverem olívával úgy a pici egy decis üveg 5 alkalmat bírt ki. Szerintem próbáld ki így. Arról nem beszélve hogy olívaolajból lehet utána csinálni test- meg arcradírt is (cukor meg só hozzáadásával), meg lehet a konyhában is használni :D
2011. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!