Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen pattanás elleni szereke...

Milyen pattanás elleni szereket használjak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, amitől használat után nem jönnek ki rajtam pattanások. Konkrét márkára, termékmegnevezésre gondolok. Hol lehet megvenni őket? Köszi a válaszokat :)
2011. jún. 16. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem baj, akkor előbb kérdeznék és utána válaszolnék:

Milyen típusú a bőröd?

Mennyire pattanásos? Kicsik, vagy inkább akné?

Egészségesen eszel? Sportolsz valamit?

2011. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sok édességet eszem, heti 3-4x focizok 2órán át, és az arcomon kicsik vannak, a homlokomon néha nagyobbak is... Hogy milyen típusú a bőröm, azt nem tudom... :S

Köszi a segítséget előre is :)

2011. jún. 16. 14:48
 3/7 anonim válasza:
Nekem a redszeres reggel es este torteno arcmosas Garnier PureActiv miteszereltavolito borradirral valt be. (ez olyan 3 az 1-ben arclemoso, radir es maszk ) plusz egy szalicilsavas konnyu arckrem. Jol elvagyok ezekkel a termekekkel egessz honapban, csak a mestruacio elott "szabadul el a pokol".
2011. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor... elhagyod az édességet és a zsíros kaját (ha azt is ettél). Helyette jöhet a töménytelen zöldség és gyümölcs. Azért hetente 1x-2x ehetsz csokit, nem diéta ez. :)

Aztán elsétálsz a Rossmann-ba, ha van (nem tudom hol laksz) és veszel Yamuna teafaolajos szappant (400-500 Ft, nekem már két hónapja megvan és a felénél tartok)utána pedig elcsattogsz egy gyógyszertárba és kérsz hidratálókrémet, amit ott kevernek ki (szintén 400-500 Ft és bő egy hónapig ez is elég szerintem).

Ha ezek megvannak, reggel is este megmosod az arcod a szappanal, utána pedig VÉKONYAN

2011. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bocs... csak össze-vissza nyomkodok.

szóval bekened az arcod és vársz türelmesen. Ha mindent betartasz, akkor egy hét múlva már lesz javulás és ennek nagyon örülsz. :D Aztán megint vársz, és 1-2 hónap múlva pedig, ha minden jól megy, nem fog egy pattanás sem éktelenkedni. :)

Én is sokat szenvedtem, habár nem volt vészes a helyzet, de na... akkor is sza r volt, h ilyenek díszítik az arcom.

Mindent kipróbáltam (Garnier, Nivea, Clean&Clear, Vichy, La roche posay, Clinique...blablabla) és egyik sem használt. Aztán sok olvasás után rájöttem, h belül lehet valami gubanc, azért jönnek a ragyák. Elkezdtem normális kajákat enni, minden reggel és este csinálom a szappan-krém kombót és lekopogom, de már egy pattanás sincs az arcomon. Kiszokott jönni egy db, amikor megjön, de az évek óta és mindig ugyanazon a helyen, de ahhoz hozzá vagyok szokva.

Ja és vehetsz teafaolajat is, ez sokkal töményebb, mint a szappan, ezért jobban és hamarabb szárít, de ezt csak a nagy, gennyes pattanásra kend, NE AZ EGÉSZ ARCODRA, mert lehámlik a pofid és még rosszabb lesz.

Na ennyi, aztán hajrá... türelem kell, de szeptemberre szép leszel. :) Vagy fiú vagy, mert focizol... akkor nem szép, hanem helyes. :D Habár lány is focizhat... ööö mindegy. :D

Jó harcot a pattanásokkal, úgy is te nyersz! :)

2011. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és úgy tudod megállapítani a bőrtípusod, hogy ha fénylik és érzed, h olajos tapintású, akkor zsíros, ha pedig érdesebb és száraz, hát akkor száraz. :) Van a vegyes bőr, ami pedig azt jelenti, h a homlokodon, orrodon, álladon fénylik, tehát zsíros, de az arcod (pofazacskód) száraz, hámlik, minden baja van.

Amit leírtam az előbb, h miket használj, az azért lesz jó, mert a szappan egy picikét szárít, de a krém helyreállítja bőröd és normál lesz. Remélem érthető... :)

2011. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rendes vagy :)
2011. jún. 19. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!