Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért csillog és zsíros a...

Miért csillog és zsíros a fejem mostanában? Kénes szappan megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Mindig kombinálom az arcápolási termékeket.

volt amikor levendulás szappant használtam helia d normál bőrre való krémmel.MOSt arclemosó tej garnier puree active tonik helia d krém.Mégis csillog tág pórusú.

Régebben kombinált bőrre való krémet használtam,pattanásos lettem.Nem értem mit kéne kipróbálni.

ÉS nem eszem édességet töke egészségesen táplálkozom!plusz a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel is megvan!

van kénes szappanom is de nem használom.Megoszlanak a vélemények ,azt írják elcseszi a bőrt,de ha utána bekenem akkor nem fog kiszáradni a bőröm nem?.Járok kozmihoz is 2-3 havonta.MIt tegyek még? Váltsak terméket?

21/l


2011. jún. 9. 12:06
1 2
 1/13 szamóca.. ***** válasza:

saját személyes véleményem az hogy ne használj ennyi sz*rt...

régen egy időben rám is rámjött a mánia, minden krémet meg izét magamra kentem, és romlott a bőröm. aztán gyorsan abba is hagytam, egyedül arclemosót használok reggel és este, és semmi baja a bőrömnek.

2011. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

de melyik arclemosót?

mert már próbáltam sima levendulás szappan de utána húzódik és újra csillog a bőrm mert fokozza a faggyútermelést.

2011. jún. 9. 12:21
 3/13 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Ne használj ennyi kenceficét, csak belezavarodik a bőröd. Ha zsíros az arcod, használj reggel-este sima szappant. Én a palmolive-re vagy a babára esküszöm. Sok ismerősöm van, akik szimplán nem is használnak szappant, csak a krémeket. Kérdem én, akkor mi hozza le a zsírt?

Kénes szappant még életemben nem láttam, általában kénes termékeket viszont gyulladt/pattanásos bőrre szoktak írni.

Szóval sima szappan napi kétszer, vagy "fekete szappan". Keress rá, kinyomós-tégelyes általában, tényleg használ. De ne vidd túlzásba, a végén még hámlani kezdesz. Olyan 3 naponta felteszed, lemosod, annyi. Utolsó amit mondani tudok, sima arctonik. Vattapamacsra teszed, végigtörlöd vele az arcod, és lefekszel aludni.


Nálam ezek a nyerőek, és a pénztárca-kímélőek. (és még rímelt is, hehe).Pattanásos/zsíros bőrű típus vagyok énis, de ez azért kordában tart viszonylag. Sok sikert! :)

2011. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

de a szappan szárít!utána termelődik a faggyú és újra fényes lesz:( tonik után se kell krém?

úgy szeretnék egy olyan lemosót ami után ne kellene semmit se felvinni a bőrre ne húzódna utána . Úgy utálom hogy 3 lépésben csinálom az arcápolást és mégse használ!:o(

2011. jún. 9. 20:48
 5/13 szamóca.. ***** válasza:
ilyen kék...zselés... talán garnier vagy nem tudom, nyomos kis cuccban van, azt használom reggel meg este és slussz.
2011. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szamóca.. ***** válasza:

[link]

ilyen.

bár nekem kiváltképp sosem volt problémás a bőröm, de tényleg akkor egyzser romlott el mikor elkezdtem minden sz*rt rákenni.

2011. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Hol hallottad te azt, hogy a szappan szárít, és rossz? Szerintem baromi nagy tévedés. Teljesen jól lehozza a zsírt. Eddig az volt a gond, hogy csillogsz, most meg hogy a szappan után "száraz" lesz a bőröd? Most akkor döntsd el hogy zsíros vagy száraz bőrt akarsz.. :)

A krémek a zsírral együtt beszívódnak a bőrödbe, amiket másnap reggel le kell mosni, mert nem mind tűnik el maradéktalanul. Jobb lenne, ha ezeknek utánaolvasnál, mielőtt mindenfélét magadra kensz.

2011. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 szamóca.. ***** válasza:

ma 18:49

ezt arra mondta, hogy ha a szappant a fejedre kened, az rögtön kiszárítja a bőröd, a bőröd pedig védelmi mechanizmusként elkezdi termelni a zsírt mint az őrült. és ez tényleg így van.

2011. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

amikor szappant használok akkor először picit húzódik de utána elmúlik ez az érzés.


szerintetek ha csak szappant használok akkor nem fog több patti termelődni?

2011. jún. 11. 17:47
 10/13 anonim válasza:
Ha leszeded a fejedről a zsírt, akkor ígyis-úgyis visszatermelődik, szóval akkor nem mindegy? Én még mindig a szappan mellett voksolok, max ha annyira kiszárítja a bőröd, akkor valami hidratálót tegyél rá, azt annyi. De ha nem bízol benne, akkor kérdezz meg egy kozmetikust. Én 3 éve járok, szóval nem a levegőbe beszélek..
2011. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!