Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik hajfesték károsítja...

Melyik hajfesték károsítja legkevésbé a hajat?

Figyelt kérdés
Ugye hallani olyasmit, hogy a fekete nagyon roncsolja a hajat. Ez tényleg így van? Akkor melyik szín a 'megfelelő'?:)
2011. máj. 30. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha pl hagyod természetesen az roncsolja legkevésbbé. A fekete se roncsolja jobban, mint bármelyik másik amúgy ennek semmi alapja nincs. Az roncsolja, hogyha rosszul fested, pl nem csak a tövét fested utána, vagy 2-3 havonta meggondolod magad és mondjuk le kell szivatni, mert a feketét pl a jóisten se szedi ki a hajadból.

Amúgy ha fodrászhoz mész, és ő keveri ki a megfelelő festéket a megfelelő erősségű (esetedben max 3%-os) oxival, az kevésbbé roncsolja, mint a bolti hajfesték.

Az ammóniamentes hajfesték (vagy színező, de igazából ez csak hibás megnevezés) kevésbbé roncsolja, mint amelyikben van ammónia, viszont ezzel világosítani a hajat nem lehet, csak 1 árnyalatot kb.

A legjobban a 10 perces hajfesték roncsolja a hajat a reklámszöveggel ellentétben, hiszen ahhoz, hogy 10 perc alatt befogja erősebbre kell csinálni és plusz katalizátorokat raknak bele.

Szóval ha feketére vagy nagyon sötét barnára akarod festeni, akkor szerintem színezőt válassz, pl casting, vagy garnier ammóniamentes hajfestéket, mert ezek jó minőségű megbízható márkák. (én a schwarzkopf termékeket és a syoss-t, ami szintén schwarzkopf nem szeretem, de amúgy még azok is jobbak, a többi felejtős)

Ja, xxl colort NE asználj, mert szilikont tartalmaz, és ha vasalod a hajad, akkor beleolvad a hajba és nagyon roncsolja.

2011. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!