Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segitség! Mit csináljak a...

Blackprincess kérdése:

Segitség! Mit csináljak a hajammal a dauerolt hajammal hogy másnap ne menjenek ki belőle a hullámok?

Figyelt kérdés
Több mint egy hónapja bevandauerolva a hajam.És amugy szeretem mert teljesen megváltoztatta a hajam tipusát eddig lelapulo hamar zsirosodó hajam volt de most kevésbé zsirosodik és dusabb is . DE lehet a hajmosásommal van baj ezért leirom hogy csinálom.Megmosom a hajam samponnal utánna teszek rá jo sok balzsamot és lemosom.Utánna törölközövel megnyomkodom a hajam mivel nem tudom kifésülni sehogyse ezért nem szoktam kifésülni igy hagyom megszáradni magátol mikor már majdnem megszáradt teszek rá jó sok hajhabot és utánna tovább hagyom száradni.Aznap még szép és jo is a hajam de másnapra borzasztó öszecsomosodot tincsekbe lóg undoritó.Ilyenkor kiszoktam inkább egyenesiteni.Mit csinálok roszzul?:S
2011. ápr. 29. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Jájj te lány. Hát hajmosás után azért csak ki kéne fésülni azt a hajat. Nekem is dauerolva van, és az enyém főleg másnap szokott mindig überdurvajó:) lenni.


Én így csinálom:

Sampon, utána lemosható balzsam. A balzsamból teszek rá bőven, hogy utána jobban ki tudjam fésülni. Azt lemosom, én is megnyomkodom a fejem, és egy hosszabb fogú fésűvel kifésülöm(úgy fésüld, hogy gyengéden, semmiképp sem erősen húzgáld, és jobb, ha a hajad végén kezded a fésülködést és úgy haladsz felfele). Aztán teszek a markomba egy fél tenyérnyi habot, azzal az egészet felnyomkodom(szorító mozdulatokkal) úgy, hogy lehajolok. Aztán így marad kb egy órát, és megszárítgatom.


Remélem érthető volt, és kipróbálod, mert nekem ez bevált. És ne hidd azt, hogy a dauerolt hajat nem lehet fésülni, mert azt is kell. Persze csak hajmosás után lehet. De ha nem fésülöd egyáltalán, akkor még jó, hogy összeragad, gubancos lesz...és hamarabb is törik ezáltal.


Egy dauerolt hajú lány

2011. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod de volt már amikor kifésültem és másnapra ugy is kinyult hullámaim lettek.Hosszú a hajam mellig érő lehet a hoszúsága miatt nyulik ki?
2011. ápr. 29. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kábé addig ér. Nem hinném, hogy azért ilyen a hajad. Nem lehet, hogy túl sok habot raksz rá?

Szerintem a kevesebb néha több ebben az esetben. Volt, hogy többet raktam rá, mint szoktam, és úgy összeállt tincsekbe az egész és nem hatott természetesnek. Egy kevesebb mennyiségű hab viszont szép göndörré tette és tartást adott neki.

2011. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
HM.
2011. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt dauerolva a hajam. Akkor fésüld ki, amikor rajta van a hajbalzsam, és nem muszáj fésűvel, elég az ujjaiddal, de azért alaposan. Ahogy szárítod, meg ilyenek, az teljesen rendben van. Hajhabot kb egy mandarinnyinál többet ne rakj rá, mert csak elnehezíti és én a fructis göndörítő habját ajánlom, nekem az vált be legjobban.

Másnap reggel úgy frissítheted fel a frizurád, hogy veszel egy priccelőt (olyat, amivel a páfrányokat szokták "locsolni") és sima vízzel bespricceled a hajad, majd egy kicsit alulról megnyomkodod, hogy viszaálljanak a hullámok. Kb 10-15 perc alatt megszárad és olyan lesz, mint frissen megmosva.

Kiegyenesítést pedig végleg felejtsd el, mert attól csak gyorsabban kijön a dauer a hajadból.

Egyébként még az is segít tartósabbá tenni a daurert, ha időnként a majnem teljesen száraz hajadat (szóval amikor frissen száradt, de már nem érzed nedvesnek a kezeddel), feltekered hajcsavarókra és úgy hagyod pár órát (amikor otthon vagy és ráérsz).

2011. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen lehet ez a baj akkor hogy tul sokat teszek!

nah este kiprobálom akkor hogy kifésülöm és kevés habot teszek rá :)

2011. ápr. 29. 15:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Most mostam meg a hajam jol bebalzsamoztam de hát alig birtam fésülni csak a végét sikerült fésülgetni.Lehet rossz balzsamot használok lehet vennem kéne kifejezetten kifésülő balzsamot :S
2011. ápr. 29. 15:45
 8/8 anonim válasza:
Kicsit régi kérdés, de most nálam is aktuális. Bedaueroltattam a hajam, még aznap látszottak a hullámok, de másnap már szinte semmi nem volt, hátul talán 1-2 hullám és ennyi. Amiért nagyon száraz a hajam, kezelni sem tudom rendesen:( hiába fésülöm vizesen, akkor is teljesen gubancos. Nagy nehezen kiszedem és másnap ismét olyan..
2012. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!