Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Mit csináljak a mellkasom...

SOS! Mit csináljak a mellkasomnál a bőrömmel? Felpontozok

Figyelt kérdés

Ilyen nem is pattanások, de elég nagyok. Ha piszkálom őket, kicsit fájnak. Először azt hittem, hogy összeettem valami fűszereset (2-3 db jött ki) Azok eltűntek, de most 7-8 ki jött, azt hittem azok is el fognak tűnni, de csak nagyobbak lettek. Most lealkoholoztam, de iszonyat undoríto, meleg van mostanság és muszáj garbóban járnom, mellesleg találkozok egy fiúval aki nagyon tetszik nekem. Mit csináljak?

18/L


2011. ápr. 24. 19:16
 1/9 A kérdező kommentje:
*undorító
2011. ápr. 24. 19:16
 2/9 A kérdező kommentje:

kozmetikus, úgy is véraláfutásosra csinálná meg, meg nincs is igazán pénzem rá. Bőrgyógyász meg úgy is elzavar felír valami krémet ami úgysem használ, vagy csak azt mondja h tini probléma.

Sürgős lenne nagyon valami jó kis krém esetleg házi trükk, vagy valami tipp :S

Előre is nagyon köszönöm!!

2011. ápr. 24. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egyre gondolunk, akkor nekem is volt ilyen. Cici között, felett, pirosas dudorok?

Ha ez sulytott le rád is, akkor szerintem ez a melegtől van, befülledhetett, vagy valami.. Ezek ilyen kelés nélküli pattanások. Kenegesd tonikkal, szesszel, szépen vissza fog húzódni. :)

2011. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Ha elszeretnéd tüntetni, próbáld meg alapozóval, korrektorral. Az egy ideig eltakarja.

2011. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen igen igen!

Ajh :S de hát mindig is kivágott felsőkben vagyok.

Körübelül mikor fog elmúlni? Ha alkohollal kenegetem napi szinten. Bőrradírt ( méz és só) használata nem ajánlatos ugye? békén kell hagyni + az alkohol?

(korrektorral/ alapozóval nem szeretném kenegetni a "dudor" akkor is látszódik. És nem akarom eltömíteni a pórusokat, mert akkor igazi pattanások jönnek ki. )

2011. ápr. 24. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Bár nekem még nem volt ilyen, de én pattanásokra előszeretettel használom az aszpirin-maszkot, ami ugye az aszpirinban található szalicilsavnak köszönhetően nagyon jó gyulladáscsökkentő.


Törj össze 1 vagy 2 aszpirin tablettát finom porrá. Én általában kettőt akkor szoktam használni, ha nagyon gyulladt a pattanás, nem tudom neked mennyire vannak begyulladva ezek a "pöttyök".. Húsklopfolóval vagy kalapáccsal vagy bármivel, amivel lehet ütni :] törd össze és öntsd egy kis tálkába. Adj hozzá néhány csepp vizet, de tényleg csak néhányat, annyit, hogy egy tömény szirupot, masszát kapj.

Mivel az aszpirinben lévő szalicilsav szárít, elkerülhetetlen, hogy a masszával érintkezett bőrfelület ne száradjon egy kicsit, ezért én még néhány csepp mézet is hozzá szoktam keverni, mivel a méz ugyebár tápláló hatású. :)

A masszát vidd fel a kezelendő bőrfelületre, hagyd hatni 20 max 30 percig (a 30 már tényleg a maximum, mert utána félő, hogy nagyon kiszárítaná) és mosd le.


Ha szeretnéd, kihasználhatod, hogy az aszpirin-szemcsék miatt olyan, mint ha bőrradír lenne, így a végén egy kis radírozást is megejthetsz (mint említettem, én ezt pattanásos bőrre szoktam használni, de szerintem a te pöttyeidnek sem árt - ha valaki tapasztaltabb, cáfoljon meg) úgy, hogy egy nedves vattakoronggal körkörösen távolítod el a masszát.


Remélem tudtam valamit segíteni. :]

2011. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó ezzel nekem is tudtál segíteni! Köszönöm!! :)

Kérdező nekem is vannak ilyenek a mellkasomom nemrég jöttek ki, próbáltam kinyomni, de mivel nem fehéredett be ezért nem tudom! :S 16L

2011. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Használj nagyobb szemcséjű testradírt és napoztasd,ez is fertőtlenítő hatású.A kamillafőzet is tuti ilyenkorra.Ha esetleg lenne agyagos terméked otthon,szintén nagyon jó.Az alkohollal azért óvatosan nagyon szárít.
2011. ápr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A napoztatás/szoliztatás jó, de a tonikok/alkoholos kencék mellett próbáld ki az ALKCEMA nevű kenőcsöt. Nekem minden pötyire nagyon jó, 1-2 nap és eltűnnek (én fémallergiás vagyok, és ált. arra használom).
2011. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!