Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A dohányzás nagyon tönkretette...

A dohányzás nagyon tönkretette az arcbőrömet. Immár nem dohányzom 7 hónapja. Szeretnék ötletet kérni, hogy mivel tudnám visszaállítani arcom eredeti állapotát?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Én nem tudom, hogy a nikotin hogyan tenné tönkre az arcodat, hiszen stimulálja az agyat. Mástól ment tönkre. Kenni kellene krémmel, menj a DM-be
2011. ápr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem néztem utána, de sokszor hallani, hogy a dohányzás fakóvá, szürkévé, élettelené teszi az arcbőrt emellett ráncosabbá is teheti. Meg gondolom valamennyire roncsolhatja is, illetve szárazabbá is teheti.


Kellemes, tápláló kozmetikai kezeléseket javaslok. Kozmetikust kérdezz meg, hogy milyen kezeléseket tud ajánlani.

Emellett rendszeres arctisztítás és használj arcpakolásokat, maszkokat.


Illetve a Garniernek volt régen egy Cinkkel dúsított krémje. 50ml-es zöld tégelyben volt, fehér kupakkal, dobozban. Nagyon jó, mattít, élettel telivé varázsolja a bőrt. Első pár alkalommal kicsit csíphet és kipirosodhat az arcbőr de utána elmúlik és egységes lesz tőle.

Ez ha jól emlékszem nem ránctalanít és nincs benne fényvédő, de mivel viszonylag olcsó megéri. Legtöbb ismerősömnek ez a krém segített a fakóvá vált arcbőrrel szemben.


Ja és sok zöldség, gyümölcs és fogyassz napi 2-3 liter folyadékot (leginkább ásványvíz, esetleg tea). Sajnos a dohányzás után évekre is szükség van, amíg a szervezet nagyjából visszaáll. Persze ez nem jelenti azt, hogy az arcbőrödön addig nem tudsz segíteni.

De leríhattad volna konkrétan mi történt. Ráncosodott a bőröd?

2011. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eredeti állapotot már sehogy nem tudod visszaállítani.


"A nikotin ugyanis szűkíti az ereket: egyetlen szál cigaretta elszívása 90 percen át akadályozhatja a bőr oxigén- és tápanyagellátását, ha pedig a bőr nem lélegezhet, megcsúnyul."


Az a sok 90 perc már elment. Amit tehetsz, amit az előző írt, mostantól egészségesen élsz.

2011. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A krémek mellett én is az egészséges étrendet és a sok folyadékot ajánlanám!Esetleg zöld teát,az méregtelenít.Nem ártana,ha rendszeresen mozognál,így javulna a vérkeringésed.
2011. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!