Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha félbevágott citrommal...

Ha félbevágott citrommal dörzsölgetem a hajam, akkor kifakítja a sötét hajfestéket? (szőke az igazi hajszínem)

Figyelt kérdés
azt hiszem, a Kék lagúna c. filmben akarták a lány bőrét citrommal világosítani, ezért gondoltam erre.
2011. ápr. 4. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamennyire igen. De hatékonyabb, ha inkább pakolást csinálsz vele, vagy ha a nedves hajad bedörzsölöd citromlével és rajta hagyod egy ideig.

És persze ne várj tőle olyan hatást, mintha szőkítőpor lenne, valamennyit világosítani fog, de egyáltalán nem biztos, hogy egész szőke lesz a végén.

2011. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ókori Rómában a nők haját pisivel kenték át és kifeküdtek a napra a tetőn ,na attól tényleg szőkültek. A citrom nem ér semmit, plussz még a sav jól szét is marja a hajad.
2011. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fodrászként 3 dolgot tudok neked tanácsolni:


1. Növeszd le,

vagy

2. Kezd egyre világosabbra feste(t)ni

vagy

3. A jó öreg szőkítőpor. (nem javaslom)


Az első 2 pont a "legkíméletesebb" módja annak, hogy szépen világosodjon a hajad.


Azonban ha nem vagy biztos a dolgodban, mindenképp keress fel egy megbízható fodrászt és a te igényednek megfelelően válaszd ki a legmegfelelőbb módszert. (Ez attól is függ, hogy jelen pillanatban mennyire sötét a hajad. Mondjuk feketéből búzaszőke biztos nem leszel másfél óra alatt.)


Sok sikert!


Üdv

2011. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már lenőtt 4 cm,de elég ratyi a baba szőke tő+ sötét festék, vállig érő hajam van.CITROM SEMMIKÉPP NEM JÓ???
2011. ápr. 4. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Max annyit érsz el vele, hogy száraz, fakó és kopott lesz a hajad, mert a citrom erősen szárít. Semmiképpen nem szép. És csodát azért ne várj, az ilyen citrom meg kamilla praktikáktól max a szőkék tudják beleképzelni, hogy egy-két árnyalattal világosabb lett a hajuk.

(amúgy gyakorlatilag a bőrt se nagyon világosítja :D)

2011. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már annyi lenőtt, akkor érdemes elgondolkozni a levágatáson. Én anno így növesztettem le a hajam, kb. 4 centi már az a hossz, amit szépen le lehet vágni. Nyár végére pedig már egész hosszúra meg fog nőni.

Ezen kívül nálam még egy olyan hozadéka is volt a dolognak, hogy azóta sokkal szebb, egészségesebb a hajam, és gyanítom, hogy nem csak azért, mert most nem festett, hanem mert ahogy rövidre le lett vágva, "fellélegzett" a hajam. Na meg ha hátul az alját nem nyírja fel a fodrász (ne hagyd neki), akkor nem is lesz sokkal rövidebb, mint most.

2011. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak.


Én is jártam hasonló cipőben (mikor sokkal sötétebb lett, mint szerettem volna) és ilyenkor a legborzasztóbb dolog a várakozás...


Én például sosem bírtam volna ki, hogy lenövesszem. A mindennapos látványtól pszichológushoz kerültem volna azt hiszem... XD XD így nálam mindig a festés hozott (viszonylag) gyors és szép eredményt.


Minimum 3-4 hónapra számíts ez esetben.

2011. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, a citrommal kapcsolatban 2 személyes tapasztalat:


Én házilag festettem be a szemöldökömet (az arra használatos festékkel) majd mikor lemostam láttam, hogy egy picit elcsúsztam a szemöldök vonalammal.

Na mondom, kipróbálom a jó öreg citromos módszert..

Dörzsöltem vele ahogy csak tudtam.. majd miután már tiszta piros volt a bőröm tőle, olyan volt mintha világosított volna rajta.. de ez csak a pirosságnak volt köszönhető. :D:D:D Utána meg kenegethettem bőrnyugtató krémmel 3 napig, hogy rendbe jöjjön a dörzsölés helye.

A várt eredmény természetesen elmaradt. :)

2011. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne dörzsizd citrommal,nem fogja kiszedni!Inkább nézz utána az Oxy Reload nevü "hajradír" cuccnak!Ez kiszedi a festéket,de nem bántja a hajadat.
2011. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!