Milyen időközönkét érdemes szolizni?
Minél ritkábban, illetve lehetőleg soha. A legjobb módszer, hogy húsz évvel idősebbnek látszódj. Tönkreteszi a bőrödet, öregíti, és a bőrrák kockázatát jócskán fokozza.
Korunkban az ózonpajzs úgyis elvékonyodott, a Napból is erős az UV-terhelés, ezt nem kéne még szándékosan fokozni.
Ez az orvosi vélemény a szoláriumról - innentől természetesen azt csinálsz, amit szeretnél.
Miért kérdezted, ha magadtól is ilyen csuda okos vagy? :)
"Ezzel nem fokozom a terhelést, mivel ha egy héten egyszer elmegyek kis időre szoliba, az nem károsít."
Dehogynem károsít.
"Ha olyan nagy az UV sugárzás, káros a napsütés is már, akkor ha így is úgy is károsodik a bőröm akkor nemmidegy?"
Eltaláltad, nem mindegy. Mint ahogy az sem mindegy, hogy egy liter vizet iszol meg rövid idő alatt vagy harmincat - utóbbitól feldobod a papucsot.
"Amúgy meg tök fehér a bőröm, a tavaszi első napsütésektől képes vok leégni, ezt szeretném megelőzni végre mértékletes szolizással. Ha leég a napon a bőröm 100-szor jobban káros, mint ha mértékkel szolizok!"
A leégést naptejjel, de legalábbis UV-védő hatású testápoló rendszeres használatával tudod elkerülni, nem szolizással.
Az meg, hogy szolizol, aztán ránapozol, a lehető legnagyobb hülyeség. Ha nekem nem hiszel (miért is hinnél, hiszen olyan szépen kitaláltad már magadnak a saját válaszodat ;) ), itt egy idézet a Daganatok.hu-ról (főleg a végét ajánlom figyelmedbe, ki is emeltem neked):
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"A szoláriumokat éveken át úgy reklámozták, mint a természetes napozás biztonságos alternatíváját - olyan módszert, ami megvéd a leégéstől. Azt állították, hogy a szoláriumok csak UV-A sugárzást állítanak elő, a leégések zöméért felelős UV-B-t pedig nem. Kiderült azonban, hogy a szoláriumgépek is előállítanak UV-B-t, amelynek mennyisége a gép típusától függ.
Kiderült az is, hogy az UV-A mégsem annyira biztonságos, mint korábban gondolták. Tény, hogy kisebb valószínűséggel okoz leégést, ám számos olyan biológiai hatása van, amely hosszú távon károsodást okozhat.
Nem igaz tehát, hogy a szolárium teljesen biztonságos. HALMOZOTTAN KÁROS LEHET EGY OLYAN SZITUÁCIÓ, HOGY A SZOLÁRIUM HASZNÁLATÁT KÖVETŐEN TERMÉSZETES NAPOZÁST IS VÉGZÜNK."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Forrás: [link] )
De ismét hangsúlyozom: azt csinálsz, amit akarsz - a Föld úgyis túlnépesedik, és egyszer úgyis meg kell halni valamiben, akkor meg miért ne halhatnál meg szép barnán? ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!